Opisywanie złudzeń i omamów?

Masz jakiś pomysł na przygodę do dowolnego systemu? Potwora? Przedmiot? Postać lub tego typu dodatki? Podziel się nim z nami!

Opisywanie złudzeń i omamów?

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 13:48

Ave!

Ostatnio pojawił się pewien problematyczny aspekt na mojej sesji. Otóż jak dobrze opisać Graczowi, że jego bohaterowi coś się zdawało? Z reguły opis z początku wyglądał tak: zdawało się Tobie, że zobaczyłeś...

Jednak Gracz zwrócił mi uwagę, że dając taki osąd na początku odrobinę "psuję" możliwość odgrywanie. Więc czy dobrym rozwiązaniem będzie normalnie opisywanie omamów wzrokowych czy słuchowych czy zapachowych jak normalny opis "rzeczywistości". Jeśli tak, to jak potem zakończyć omam. Stwierdzeniem, że musiało się to postaci zdawać czy w ogóle tego nie wyjaśniać?

W sumie nigdy wcześniej nad tym aspektem opisywania się nie zastanawiałem.

Pozdrawiam
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Re: Opisywanie złudzeń i omamów?

Postprzez morfin » 30 mar 2012, 20:55

To ja się może wypowiem, bo w opisywaniu omamów mam niejaką wprawę (głównie swoich, ale to inna historia).

Zaczynanie od zdawało się Tobie, że zobaczyłeś... jest niewłaściwe. Scena, w której przedstawiasz Graczom jakieś złudzenie, przywidzenie itp. powinna być tak pokazana, jakby była integralną częścią rzeczywistości. Gracz powinien sam wypracować sobie opinię, czy to co widział, widział naprawdę lub raczej - na ile realne i prawdopodobne jest to, co się przed chwilą stało. Im więcej ma na ten temat wątpliwości, tym lepiej.

I broń Boże nie kończ tego stwierdzeniem, że musiało mu się to przywidzieć! :nie:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Powrót do Warsztat