W dzień sesji

Masz jakiś pomysł na przygodę do dowolnego systemu? Potwora? Przedmiot? Postać lub tego typu dodatki? Podziel się nim z nami!

Ile czasu poświęcasz przed sesją na przygotowanie się do niej?

Gracz: 0 - idę na żywioł
0
Brak głosów
Gracz: do 1 godziny
0
Brak głosów
Gracz: od 1 do 2 godzin
1
25%
Gracz: powyżej 2 godzin
0
Brak głosów
Mistrz Gry: 0 - improwizacja
0
Brak głosów
Mistrz Gry: do 1 godziny
1
25%
Mistrz Gry: od 1 do 2 godzin
0
Brak głosów
Mistrz Gry: od 2 do 4 godzin
1
25%
Mistrz Gry: od 4 do 6 godzin
0
Brak głosów
Mistrz Gry: powyżej 6 godzin
1
25%

Liczba głosów : 4

W dzień sesji

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 13:40

Jest dzień sesji! Czy czynicie jakieś przygotowania przed sesją jako Gracze lub/i Mistrzowie Gry? Ile czasu średnio Wam to zajmuje? Co wtedy robicie?

Ja jako Mistrz Gry przed sesją poświęcam deczko powyżej 6 godzin na przygotowania. Po pierwsze tworzę ścieżkę dźwiękową na sesję. To zajmuje mi lekko ponad połowę tego czasu, a czasem nawet i więcej. Następnie pokrótce przypominam sobie założenia fabularne i robię podręczne notatki. Chwilę poświęcam również na przypomnienie sobie i powtórzenie ważniejszych nazw geograficznych i osobowych. Następnie rzut okiem na mapę okolicy, w której będzie się działa akcja.

Staram się również w głowie przypomnieć rzeczy, które będę opisywał, tj. budynki, lasy, widoki, zamki. Podobnie czynię z BNnami, gdzie powtarzam sobie ich role, wymowę, etc. Na koniec biorę się za ułożenie w głowie wprowadzenia. O czym wspomnieć, co przypomnieć, na co zwrócić uwagę.

Myślę, że i Gracze mogę się przygotowywać :wink: Tym bardziej, że mają o wiele łatwiej od Mistrza Gry. Wydaję mi się, że samo zajrzenie w kartę to już coś. Raz na jakiś czas warto również przypomnieć sobie życiorys.
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Re: W dzień sesji

Postprzez von Mansfeld » 1 mar 2012, 10:11

Jako gracz, głównie szykuję swoją kartę postaci. Kombinuję, jak złożyć postać, by pasowała do konceptu jaki obrałem. Poza tym, zbieram pomysły na to, co postać może lub ma robić na sesji.

Jako Mistrz Gry? Bardziej skupiam się na otoczeniu, z którym BG będą prowadzić interakcję. Moim zdaniem ważne jest to, co postacie graczy zastaną. Co jest w mieście, jacy BNi, jakie karczmy, jakie okazje do wykorzystania w grze, jakie wydarzenia i tendencje. W przypadku pozamiejskiej eksploracji, szykuję jakieś lokacje.

W przypadku robienia postaci, tylko gdy kombinuję nad niepierwszopoziomową w D&D/Pathfinderze, zajmuje mi to więcej niż dwie godziny. Micromanagment - ekwipunek, "ten jeden atut" i tak dalej. Gdy mam być prowadzącym grę, najczęściej przeznaczam kilka godzin.
von Mansfeld

Postprzez Jok » 1 mar 2012, 14:58

Jako MG w dzien sesji staram sie juz miec wszystko gotowe. Nie lubie nigdy robic czegos na ostatnia chwile bo wiadomo ze pospiech jest zlym doradca. Raczej przygotowuje ew. liste zakupow co kto z graczy ma przyniesc (np cola, piwo, chipsy) i ew. tylko przygotowuje sprzet grajacy tak by jednym ruchem pilota wlaczyc odpowiednia sciezke z wiezy.
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez morfin » 1 mar 2012, 15:28

W dniu "sesyjnym" to przede wszystkim zawsze kombinowałem nad tym, jak to zrobić, żeby wszystko zrobić i zdążyć na umówioną godzinę, najlepiej z wyprzedzeniem, aby przygotować się nieco do prowadzenia przez te kolejne kilka - kilkanaście godzin. Najwięcej czasu zajmowało dotarcie na miejsce i zakupy. 8) Na czysto fachowe przygotowania poświęcałem nie więcej niż godzinę. Wystarczyło przypomnieć sobie w co i z kim gram, znaleźć jakąś muzykę i rozciągnąć się wygodnie na (cudzej zazwyczaj) kanapie, w oczekiwaniu na przybycie reszty Drużyny. No, ale wiecie... trening czyni Mistrza, również Mistrza Gry. :wink:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Pafnucy » 16 mar 2012, 14:41

von Mansfeld napisał(a):Jako Mistrz Gry? Bardziej skupiam się na otoczeniu, z którym BG będą prowadzić interakcję. Moim zdaniem ważne jest to, co postacie graczy zastaną. Co jest w mieście, jacy BNi, jakie karczmy, jakie okazje do wykorzystania w grze, jakie wydarzenia i tendencje. W przypadku pozamiejskiej eksploracji, szykuję jakieś lokacje.

Tutaj w pełni zgoda :tak:
Ja również poświęcam na to sporo czasu. Staram się nawet w głowie stworzyć odpowiedni opis, jakbym prowadził kamerę. Na czym się skupić. Staram się również obmyślić różne scenki, które ubarwią opis danej lokacji, pogłoski, o czym będą mówić ludzie w karczmach, etc.
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Powrót do Warsztat