Kulopłon

Masz jakiś pomysł na przygodę do dowolnego systemu? Potwora? Przedmiot? Postać lub tego typu dodatki? Podziel się nim z nami!

Kulopłon

Postprzez naimad » 29 sty 2007, 19:04

Czołem, :)

Proszę o ocenienie pomysłu na konstrukta do D&D.... jak na razie bez korekty gramatycznej ani żadnej innej. Chodzi o ocenę samego pomysłu.


Przedstawię wam dziś istotę mało znaną i rzadko spotykaną, którą niewielu miało okazję zobaczyć. Otóż, w "Historii Stworzeń Magicznych" napisanej przed trzema setkami lat przez znanego arcymaga Weliusa, można znaleźć podanie o toczących się, obdarzonych inteligencją płonących kulach, które mają chronić siedzib potężnych czarodziejów. Kulopłony, bo tak Welius nazwał owe bestie, są stworzeniami na wpół legendarnymi, o których wiedzą tylko i wyłącznie doświadczeni adepci magii, choć także i im wiadomo na temat tych stworów wyłącznie tyle, ile napisano w księgach.

Jak już się rzekło, kulopłon to inteligentna płonąca kula. Mędrcy bardzo długo zastanawiali się, jak coś takiego może w ogóle egzystować, jednocześnie nie będąc przybyszem z innego planu. W końcu, po wielu latach badań doszli do wniosku, że kulopłony muszą byc po prostu przedmiotami, powołanymi do życia za pomocą magii i usprawnionymi wiecznym ogniem. Przełom nastąpił kilkanaście lat temu. Próby stworzenia czegoś takiego, mimo iż okupione dekadami ciężkiej pracy, doszły do skutku. Jako materiału składowego użyto idealnie wygładzonej, kamiennej kuli. Tchnięto w nią duszę i uzdolniono do wykonywania prostych rozkazów rodzaju "Przeturlaj się w drugi kąt pomieszczenia", "Tocz się bez przerwy przed siebie". W końcu podpalono ją wiecznym ogniem. Słuchała wyłącznie prostych rozkazów, ale magowie szybko dostrzegli potencjał tkwiący w takich urządzeniach. Wiedzieli, że użycie ich na polu bitwy umozliwi zasianie paniki w szeregach wroga. Przecież możnaby kazać kulopłonowi otoczyć wrogi oddział i zamknąć mu drogą ucieczki. Historia nie wspomina jednak o takich wydarzeniach. Sporo jest natomiast opowieści o kulopłonach czuwających na straży w siedzibach czarodziejów, chronionych przed wszelkimi pożarami, które istoty te zapewne poczyniłyby w każdym innym miejscu. I tak kulopłon podtacza się pod nieświadomego zagrożenia intruza, po czym nieszczęśnik zauważa, że jego ubiór zajmuje się płomieniami. Stwórca kulopłona może aktywować i dezaktywować ogień poprzez wypowiedzenia słowa "fato!". Ponadto konstrukt potrafi sam znajdować drogę do swojego pana, i wraca do niego zawsze po zakończeniu powierzonego zadania.

Receptura na stworzenie kulopłona jest pilnie chroniona w Therogodzkich bibliotekach i pewnie nigdy nie ujrzy światła dziennego. Stwarzając podobnego konstrukta, czarodziej mógłby poczynić niewyobrażalne szkody i zniszczenia. Wyobraźcie sobie łany zbóż, bądź połacie lasów płonące po przeturlaniu się przez nie zaledwie jednej, niewielkiej, spowitej ogniem kuli. W obawie przed takim właśnie wykorzystaniem mocy kulopłonów, sposób ich skonstruowania jest silnie strzeżony. Nie można jednak mieć pewności, że znają go wyłącznie Therogodzcy czarownicy - wszak legendy mówią o przynajmniej kilkunastu magach pochodzących z różnych zakątków Jhuanadaru, żyjących niegdyś i posiadających kulopłony jako swoich sługów.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
Avatar użytkownika
naimad
 
Posty: 2927
Dołączył: 19 kwi 2004, 12:36
Lokalizacja: Kraina Podziemnych Pomarańczy

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 29 sty 2007, 19:39

Pomysł jest... specyficzny... Hmm, nie bardzo wiem co o tym myśleć. Z jednej strony fajna rzecz, z drugiej - płonąca, semi-inteligentna kulka? Muszę to przemyśleć, nim się ustosunkuję.
Rycerz Astarotte
Avatar użytkownika
Kristof Dernhest Eidenfel
 
Posty: 4055
Dołączył: 16 paź 2004, 09:24
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury

Postprzez Dalien » 29 sty 2007, 20:01

Pomysł podoba mi się. Zainspirował mnie do zrobienia z nim nawet pewnej kampanii... Ale waham się jeszcze czy obdarzyć tę kulę inteligencją czy po prostu zastosować jako czar, rzucany w odpowiednim kierunku. Kula mogłaby zostawiać jeszcze za sobą ścianę ognia... Pomyślimy zobaczymy...
Obrazek
Avatar użytkownika
Dalien
 
Posty: 605
Dołączył: 29 gru 2006, 22:45
Lokalizacja: Buk/WlkWs


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2019, 22:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron