Nasza Twórczość

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

Re: Nasza Twórczość

Postprzez morfin » 16 lip 2011, 19:43

TheDarkVenom napisał(a):w końcu to typowe heroic fantasy.

Znaczy się co?
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Gaword » 16 lip 2011, 19:48

wiesz, ze mnie taki znawca literatury co z chomika jeż, ale przeczytam :D (jak tylko udo mi się to cacko ściągnąć)
Gaword

Postprzez morfin » 16 lip 2011, 19:53

Jak Pani Wiedźma wróci to wam tu da bobu za ortografy i inne takie. :tak:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez TheDarkVenom » 16 lip 2011, 19:54

znaczy, że jeżeli po tych fragmentach można się czegoś spodziewać, to jest tu wyraźny "zuy" i garstka dobrych, którzy są "jedyną nadzieją świata" i którzy mimo początkowej słabości w końcu owo zuo pokonają i wszystko będzie "cacy".

ciocia Wikipedia napisał(a):Heroic fantasy, to podtyp przygodowej literatury fantasy oraz gier fabularnych, opowiadający o przygodach herosów reprezentujących Dobro, w walce ze Złem.

Fantastyka heroiczna nie należy do najbardziej szanowanych gatunków, ze względu na prostą konstrukcję fabuły. Najczęstszym motywem heroic fantasy jest wędrówka bohatera (człowieka, czasem w towarzystwie innych ludzi, elfów czy krasnoludów) walczących z czarnoksiężnikami, smokami lub innymi kreaturami, aby uratować świat. Częstym zabiegiem stosowanych przez autorów jest rozdzielenie bohaterów na dobrych i złych, co pozwala odnaleźć czytelnikowi cechy głównego bohatera w sobie. Droga postaci zaczyna się w momencie, kiedy bohaterowie są całkiem niepozorni (baśniowy świniopas), prowadzi ona przez różne niebezpieczeństwa, zaś kończy na walce ze śmiertelnym antagonistą. Częstym elementem heroic fantasy są opisy bitew, główny bohater niekiedy wywodzi się ze znakomitego rodu, ale nie wie o tym.

jak na razie dopatrzyłem się większości zawartych w definicji charakterystycznych cech heroic fantasy. Więc, morfinku, następnym razem nie musisz być taki... chętny do sprawdzania, czy ktoś wie, o czym mówi.
Ostatnio edytowano 16 lip 2011, 20:41 przez TheDarkVenom, łącznie edytowano 1 raz
I powstaną Ci, którzy władali tym światem nim jeszcze pojawili się na nim wasi praprzodkowie.
I wy się przed nimi ukorzycie... lub zginiecie, krótkowieczni.
TheDarkVenom

Postprzez TheDarkVenom » 16 lip 2011, 20:39

Gaword napisał(a):wiesz, ze mnie taki znawca literatury co z chomika jeż

hm... to chyba mamy ze sobą coraz więcej wspólnego
I powstaną Ci, którzy władali tym światem nim jeszcze pojawili się na nim wasi praprzodkowie.
TheDarkVenom

Postprzez morfin » 16 lip 2011, 21:09

TheDarkVenom napisał(a):Więc, morfinku, następnym razem nie musisz być taki... chętny do sprawdzania, czy ktoś wie, o czym mówi.

Pff... w głowie mi to nie postało ani przez moment. :nie: Bardziej niż wikipedyczna definicja interesowała mnie Twoja własna dotycząca tego gatunku. :wink:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Gaword » 16 lip 2011, 21:10

no dobra, może i moje opowiadanie to lame heroic fantasy, ALE! fabuła podobno wciąga, bo już się tym dzieliłem z paroma osobami :P <a przynajmniej mam nadzieję, że nie mówili tego z grzeczności :( >
Gaword

Postprzez TheDarkVenom » 16 lip 2011, 21:24

morfin napisał(a):interesowała mnie Twoja własna dotycząca tego gatunku. :wink:

hm... moja definicja jest prosta- takie fantasy, w którym główny bohater rośnie od zera do herosa i podział sił Dobra i Zua jest jednoznaczny, na zasadzie czarno-czarne i biało-białe.

PS: twoja ocena również byłaby mile widziana... i nie mówię tylko za siebie
TheDarkVenom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki