Trochę o tempie...

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

Postprzez NINA » 2 lip 2007, 11:39

To chyba zależy co i jak się czyta.
NINA

Postprzez danari » 2 lip 2007, 17:42

Ja z reguły czytam powoli spokojnie pochłaniając kolejne strony. Ale zdarzają się wyjątki, gdy fabuła tak mnie wciągnie że nie mogę doczekać się zakończeniam, wtedy popełniam świętokradztwo jakim jest czytanie "na czas".
"Wielu z tych, którzy żyją, zasłużyło na śmierć. Niejeden też z tych, którzy zasłużyli na życie, umarł. Czy możesz tym umarłym zwrócić życie? (...) Nawet najmądrzejsi mędrcy nie wszystko wiedzą." Frodo, "Władca Pierścieni: Dwie Wieże"
danari

Postprzez Bąku » 14 sie 2007, 03:19

dokładnie z tym czytaniem na czas - cholernie mnie to wnerwia - ale mam tak tylko jak czytam w innym języku niż polski , bo zwalniam wtedy i kurde mnie to strasznie wnerwia bo końcówki nie znam od razu :D
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez miszowaty » 14 sie 2007, 22:39

U to ja się chowam mój rekord to 300 stronicowa książka w 10h odliczając siusiu kaka i 3 posiłki :) , a jak mnie książka wciągnie to siedzę i czytam do późnej nocy, dosłownie pochłaniam kolejne strony do czasu aż mnie nie zmorzy sen. Jednak najbardziej to lubię przeczytać raz żeby poznać fabułę i drugi by wleźć w szczegóły :D
Obrazek
miszowaty

Postprzez Fraa » 14 sie 2007, 22:46

Łe-ee, na czas nie czytam i czytać nie będę. W liceum owocowało to tym, że część lektur miałam przeczytane do połowy, jak już kończyliśmy je omawiać. :P Ale wolę na spokojnie. Jeśli już biorę się za książkę, to żeby z niej wynieść jakieś odczucia, wnioski itepe - a nie ot tak, żeby "przelecieć". :)

I nagle przypomniały mi się teksty z teorii literatury. :fool: Pół dnia, a ja brnęłam przez jeden akapit, który usiłowałam zrozumieć.

Pamiętam, że "Hrabiego Monte Christo" przeczytałam w 3 dni. Tom dziennie. :) Jeśli książka jest ciekawa, to tak mniej-więcej czytam. Jeden tom "Józefa Balsamo" zajmuje mi 5h - sprawdzone w pociągu na trasie Gdańsk-Warszawa. :) Nie umiem teraz powiedzieć, ile to jest konkretnie - zapraszam do księgarni. :P

I uwaga na boku (ahh, ten mój nocny, wyostrzony wzrok!):
Bąku napisał(a):metoda jest banalna - wyrzucić wszystko co żyje z domu napuścić do wanny wrzącej wanny - wejśc do niej i czytać

Zaiste, to szczwana metoda. ;)
Hehe, Fraa +1. W.
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Poprzednia strona

Powrót do Książki