Czasopismo "Coś na progu"

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

Czasopismo "Coś na progu"

Postprzez Grzegorz Janusz » 3 kwi 2012, 04:59

Jako że Science Fiction Fantasy i Horror postanowiło się wziąć i rozpaść, na rynku zostało raczej niewiele do czytania. Przynajmniej jeśli chodzi o czasopisma fantastyczne (Nowa Fantastyka, Nowa Fantastyka Wydanie Specjalnie, Czas Fantastyki, kilka e-zinów w stylu Fahrenheit, Esensja i właściwie tyle). Nowego magazynu z z trunigga składem, korektą, znanymi publicystami, itp. jak na lekarstwo. A o specjalistycznych magazynach fantastycznych nie wspomnę.

Okazuje się, że Coś nowego powstało. I specjalizuje się w horrorze i kryminale. Coś na progu. Pierwszy numer ma 66 stron. Oprócz naprawdę świetnej okładki Michała Oracza i wygodnego formatu (trzyma się to jak książkę, albo Kindle), jest dużo dobrych tekstów.

Opowiadanie Edwarda Lee, nowela Stefana Grabińskiego, poezja H.P. Lovecrafta, esej S.T. Joshiego, biografa Lovecrafta, felietony Marcina Wrońskiego i Bartka Czartoryskiego, wywiad rzeka z medykami sądowymi i komiks Krzysztofa Chalika. Tematem numeru jest wpływ Samotnika z Providence na kulturę popularną.
Pełen spis treści oraz wstęp:
http://issuu.com/cos...np01_wstepniak2
Więcej informacji o „Coś na progu” na blogu:
http://cosnaprogu.blogspot.com/

W drugim numerze opowiadanie Jacka Ketchuma w konwencji westernu i wywiad z Markiem Krajewskim.

Robi się aplikacja na Androidy i iPady, co zostawia konkurencję daleko w tyle. Na razie dystrybucja przez stronkę (http://dobrehistorie.pl/), a także w kilku miejscach we Wrocławiu i Krakowie. Ale już wkrótce pojawi się wersja elektroniczna. Zapowiada się naprawdę dłuuugi ogon :)
Grzegorz Janusz

Re: Czasopismo "Coś na progu"

Postprzez Grzegorz Janusz » 3 kwi 2012, 05:00

Michał Oracz to jednak Michał Oracz...
Obrazek
Grzegorz Janusz

Postprzez Jok » 3 kwi 2012, 08:19

miałem okazje widziec to na Pyrkonie. Niestety wtedy na skutek złego przepływu informacji (myslalem ze jeden egzemplarz bedzie juz na mnie czekal w domu:P ) nie kupilem. W pociagu powrotnym przejrzałem pobieżnie pismo i teraz w najblizszym czasie planuje udac sie do empiku :D Nie wiem czemu, ale wnetrze pisma przywiodło na myśl miłe wspomnienia :D
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Grzegorz Janusz » 3 kwi 2012, 13:14

Ech... ten Empik. "Nie karm książkowego potwora!" Niestety, jak na razie przy marży dochodzącej do 60% ceny (!) :fool: nowe tytuły i ich mali wydawcy nie są w stanie zapewnić sobie full wypas dystrybucji, dlatego "Coś..." można kupić w mniejszych, ale jakże uroczych miejscach. Cały czas baza jest rozbudowywana.
Do tej pory jest tak:

Wrocław:
Obrazek

Kraków:
Obrazek

"Coś..." się rozkręca powoli, ale systematycznie. Dzisiaj pewnie będzie ogłoszenie nowego miasta.
Grzegorz Janusz

Postprzez Jok » 3 kwi 2012, 14:28

a jak jest w Fankomiksie to nie ma problemu - bo studiuje w Krk wiec faktycznie empiku nie bede karmil ;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Grzegorz Janusz » 4 kwi 2012, 13:50

"Coś..." w Toruniu. Kwestia czasu potrzebnego na dotarcie przesyłki i Grajfer będzie miał "Coś na progu".
Obrazek

EDIT: chyba ucięło grafikę
Grzegorz Janusz

Postprzez naimad » 5 kwi 2012, 22:19

Cóz, jestem już po lekturze pierwszego numeru i właśnie piszę omówienie, które za parę dni powinno pojawić się na łamach Bestiariusza. Jestem pod wrażeniem, pismo naprawdę trzyma poziom, ma bardzo wygodny format i przede wszystkim interesujące artykuły. Opowiadanie Edwarda Lee wbija w fotel, zaś nowela Grabińskiego to doskonały pomysł. Jeden z wniosków po lekturze tekstów to taki, że "Coś na progu" może się nieźle sprawdzic jako pismo promujące kulturę grozy - jest tu kilka tekstów które nie wyczerpują tematu, ale ciekawie go przedstawiają, a ich autorzy informują zarazem o nowych publikacjach do których warto sięgnąć, by zgłębić dane zagadnienie (np. listy Lovecrafta - teraz już jestem pewien, że jak tylko się ukażą, sięgnę po nie natychmiast). No i wywiad ze specami od medycyny sądowej - również atut pierwszego numeru.

Cóz, nie będę się bardziej rozpisywał, więcej i bardziej szczegółowo będzie w recenzji. W każdym razie widzę w "Cosiu" spory potencjał i pozostaje liczyć, że pismo znajdzie grono wiernych odbiorców i będą regularnie pojawiać się kolejne numery - oby tylko trzymały poziom pierwszego :)
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Pafnucy » 6 kwi 2012, 09:22

Cóż... nie mam wyjścia, czas zapoznać się z tym periodykiem :-)
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Następna strona

Powrót do Książki