Książki osadzone w świecie Forgotten Realms

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

Książki osadzone w świecie Forgotten Realms

Postprzez naimad » 5 maja 2004, 20:56

Zakładam ten wątek po to aby każdy użytkownik forum mógł wypowiedzieć się na temat książek osadzonych w Zapomnianych Krainach.
Ja jestem zdania, że nie są one może idealnej jakości, ale fajnie się czyta. Najbardziej do gustu przypadły mi dwie pierwsze cześći Wojny Pajęczej Królowej.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Misiekh » 5 maja 2004, 21:17

Czytałem parę (bratu się podobały i se kupił) i powiem tyle, że jakość wydania jest żałosna - kupa błędów ortograficznych, że o interpunkcji i stylistyce nie ma co wspominać. Może niektórym to nie przeszkadza, ale mi bardzo utrudnia czytanie.

Zresztą sama fabuła to też nic nadzwyczajnego - ot zapis przyjemnej sesyjki RPG ;)
Misiekh

Postprzez Logan » 4 lis 2004, 12:14

Ja nie przepadam za książkami z FR. Czytałem kiedyś "Morze piasków" - książkę dołączaną do Baldur's Gate I, ale mi się nie podobała. Chyba to była ta książka ale mogę się mylić :roll: Była po prostu nudna - tak jak Misiekh powiedział - zapis sesji RPG. Wogóle nie przepadam wogóle za klimatem D&D.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez naimad » 4 lis 2004, 12:40

Morzee Piasków było moją pierwszą książką z FR, i dostałem ją z tego samego źródła co tty. I to według mnie był bład isy albo cd-projektu -> tej książki nie powinni czytać świeżo upieczeni dedekowcy. Wg mnie jest ona ciekawa tylko dla tych ktorzy sa juz obeznani albo chca dowiedziec sie o sytuacjach majacych miejsce na anauroch (tj. życie i Społeczeństwo na anaurcho, FRCS za słabo je opisuje) .

Gdyby jednak wrzucili np. pierwszą część Trylogii Doliny LW, byłoby na pewno ciekawiej
naimad

Postprzez Logan » 4 lis 2004, 12:46

Pewnie jest tak jak mówisz. Dali książkę opowiadającą o jakiejś mniej znanej dolinie, zamiast czegoś "bardziej ogólnego" że tak powiem. Lepsza byłaby książka wprowadzająca w świat, mówiąca o jego historii itd. - no cóż, niestety trafiłem do grona uprzedzonych na punkcie FR.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez naimad » 4 lis 2004, 14:12

Ja uważam że najlepsze byłoby coś albo

z TDLW - bo jest tam Drizzt i w ogóle
coś z Trylogii Awatarów - bo opisuje jedno z najważniejszych wydarzęń w historii Torilu

albo Trylogię Netherilu, która niestety nie została jeszcze wydana w Polsce
naimad

Postprzez maestro » 6 kwi 2005, 12:15

Heh, ja nie lubię Drizzta, choć z zamiłowaniem czytam wszystkie ksiązki ze świata Fr. Salvatore za bardzo heroizuje te swoją kompanię. Uwązam że lepszym wyborem byłoby włożenie do pudełka jakiejś antologii, np. Krainy Magii lub Krainy Chwały
maestro

Postprzez naimad » 11 kwi 2005, 20:55

maestro właściwie to masz rację. Antologia byłaby dobrym wprowadzeniem do Fr - zwłaszcza Krainy Chwały lub Magii. Ewentualnie Krainy Podmroku :)
naimad

Następna strona

Powrót do Książki