St. Lem

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

Postprzez Bąku » 16 sty 2007, 20:12

heh Soag - jesteś pierwszą osobą której się Pirx podobał
wiem tyle że gdybym przeczytał tylko Pirxa to nigdy bym po lema dalej nie sięgnął, na szczęście było Solaris Bajki i Cyberiada które oprócz Nieustraszonego najlepsze są:D
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Misiekh » 16 sty 2007, 21:19

Bąk - nie "Nieustraszony" tylko "Niezwyciężony" ;).

A co do Pirxa, to też super jest ;). Raz dowcip, raz klimat śmiertelnie poważny albo tajemniczy (np. opowiadanie w którym Pirx prowadzi "kosmiczny pociąg" i napotyka statek alienów ;) )
Misiekh

Postprzez Bąku » 17 sty 2007, 02:16

Miśkow - - sorry mój bład - ja to głównie pamiętam z intra łapanego na konwentach - znasz "Nie//////ny" krążownik klasy ... - lat temu czytałem
a co do Pirxa - nie wiem jak Ty Miśkoff - ale naprawde książka mnie zabiła i jakby nie moja starsza to nigdy bym po Lema nie sięgnął po lekturze jego
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Misiekh » 17 sty 2007, 17:06

Niezwyciężony, krążownik drugiej klasy, największa jednostka jaką dysponowała baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru - dobrze pamiętam? ;)

Co ty chcesz od Pirxa?? Dobre, bardzo solidne opowiadania. Może nie ta zręczność i polot co np. w tekstach o Ijonie Tichym albo w "Niezwyciężonym", "Solaris" czy "Powrocie z gwiazd", ale trudno im IMO coś zarzucić ;)
Misiekh

Postprzez Soag Afihn » 17 sty 2007, 23:30

Buuuuuuuuuuuuuuuuuu - krzyczą tłumy słysząc słowa Bąka. Pirx wymiata. To nie tylko opowiadania o pilocie(a na końcu nawet komandorze), jego losach i przygodach, ale również IMO całkiem ciekawie zbudowana psychika postaci i jest on oryginałem. A do tego(jak już pisałem) w trakcie czytania bardzo mocno uosabiałem się z głównym bohaterem i za tę książkę(a raczej zbiór opowiadań) dałbym się poćwiartować. A do tego dodam, że sam Lem powiedział kiedyś, że Pirx jest chyba jego ulubionym z jego bohaterów(chyba, bo 100% pewności co do słów nie mam, bo nie wiem gdzie to wyczytałem, ale na pewno nie są to jakieś opowiastki fanów).
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez Bąku » 18 sty 2007, 00:25

1)dobrze pamietasz - i zapamiętaj to bo to standardowe pytanie na wszystkich konkursach ogólno fantastycznych :D
2)niby tak - ale nalezy do tej samej kategorii co większość lektur - dla przeciętnego człeka sie nie czyta go dobrze - co powoduje że odstręcza od lema i fantastyki - najpierw trzeba czymś zachęcić coby potencjalny czytacz :D sięgnął sam i odkrył co tam jest ciekawego ukryte
Nienawidzę Niemców za
Bąku

Postprzez Pirix » 19 sty 2007, 22:02

Bąku napisał(a):heh Soag - jesteś pierwszą osobą której się Pirx podobał

Napewno nie jest pierwszą bo już w jednym z pierwszych postów tego tematu pisałem, że "Opowieści o pilocie Pirxie" mi się podobały. Zresztą wystarczy chyba spojrzeć na mój nick, żeby się o tym przekonać :)

Edit: literówka
Ostatnio edytowano 20 sty 2007, 11:21 przez Pirix, łącznie edytowano 2 razy
„Transire bene faciendo”
Pirix

Postprzez Bąku » 20 sty 2007, 04:25

A to przepraszać - nie nadążam wszystkiego czytać stąd mój błąd To, Kotku, zamiast pisać 50 postów dziennie przeczytaj temat, na który się wypowiadasz :P W.- ale tak jak człek zasięgnął opinii to raczej jesteś w mniejszości - większość (ankietowanych przeze mnie - moje subiektywne wrażenie) twierdzi, że Pirx był do pupy. Jak mówiłem - się z nimi zgadzam - po prostu nie czytałbym nic jego po tym jak musiałem przebrnąć w szkole przez to.
Nienawidzę Niemców za
Bąku

Poprzednia strona

Powrót do Książki