O korekcie, błędach, stylistyce...

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

O korekcie, błędach, stylistyce...

Postprzez Diabellus » 10 gru 2007, 17:42

Temat wydzielony z wątku o "Achaji" - tu możecie sobie spokojnie rozmawiać o kwestiach technicznych. W.

No to 99% polskiej fantasy się nie nadaje, bo stoi na poziomie literackim Achaji... A tak nie jest, nie?
Diabellus

Postprzez Hannibal » 10 gru 2007, 19:05

No wiesz, nie wiem. Za prawdziwych rzemieślników-jakby to Wiedźma powiedziała- uważam niewielu autorów polskich. Nie znaczy to jednak, że przyrównuje Ziemiańskiego do innych tak jak Ty. Ponieważ Achaja jest jedyną jak dotąd powieścią, której czytając poprawiałem błędy stylistyczne^^ Może to moja wina i w reszcie książek tego nie dostrzegam, ale nie wydaje mi się.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Diabellus » 10 gru 2007, 20:13

Wiesz, od poprawy błędów stylistycznych jest korektor, a nie pisarz :) . Pisarz to powinien umieć zgrabnie operować językiem, niekoniecznie musi znać zasady ortografii ;) (no wiadomo, że im więcej tym lepiej dla wydawcy i korektora :P).
Diabellus

Postprzez Jassmina » 11 gru 2007, 11:32

Diabellus napisał(a):Wiesz, od poprawy błędów stylistycznych jest korektor, a nie pisarz :) . Pisarz to powinien umieć zgrabnie operować językiem, niekoniecznie musi znać zasady ortografii ;) (no wiadomo, że im więcej tym lepiej dla wydawcy i korektora :P).

Powiedz to któremukolwiek korektorowi, to nie przeżyjesz kolejnych 5 minut :P Teksty z błędami ortograficznymi zazwyczaj od razu lądują w koszu.
Zresztą - teraz trudniej o błędy, jak się ma Worda. No chyba, że ktoś jest wybitnym talentem :D
Jassmina

Postprzez Diabellus » 11 gru 2007, 11:37

Jassmina napisał(a):
Diabellus napisał(a):Wiesz, od poprawy błędów stylistycznych jest korektor, a nie pisarz :) . Pisarz to powinien umieć zgrabnie operować językiem, niekoniecznie musi znać zasady ortografii ;) (no wiadomo, że im więcej tym lepiej dla wydawcy i korektora :P).

Powiedz to któremukolwiek korektorowi, to nie przeżyjesz kolejnych 5 minut :P Teksty z błędami ortograficznymi zazwyczaj od razu lądują w koszu.
Zresztą - teraz trudniej o błędy, jak się ma Worda. No chyba, że ktoś jest wybitnym talentem :D

Wiem, wiem ;) . Choć nawet najlepszym zdarza się jeden czy dwa błędy na 300 stron ;) . Nie pamiętam normy korektorskiej, ale była jakaś tolerancja co do ilości błędów na znak. Zresztą, niektórzy korektorzy puszczają takie buble że nawet ja je widzę...
Diabellus

Postprzez Jassmina » 11 gru 2007, 11:43

No właśnie miałam się poprawić, ale zdążyłeś napisać posta. Chodziło mi o duże nagromadzenie ortów, braków przecinków, literówek i czego tam jeszcze. To jasne, że jak kilka błędów jest, a tekst dobry, to przejdzie ;) Niestety, jak czasem widzę na jednym forum literackim, na którym jestem zapisana, co ludzie wklejają, to aż się włosy na głowie jeżą...
There is no way to happiness. Happiness is the way.
Jassmina

Postprzez Diabellus » 11 gru 2007, 11:51

Hehe, ja dlatego wszystkie swoje teksty na Bestiariusz daje Wiedźmie, bo wiem że nie piszę idealnie (a za cholerę nie znam reguł ortografii..). Ale dobra, to offtop który powinien się skończyć :) .
Diabellus

Postprzez Hannibal » 11 gru 2007, 19:53

Cazpian pozostawię to bez komentarza... Post Cazpiana usunięty. Wszystkie podobne będą kasowane natychmiast. W.

Słuchajcie ja nie mówiłem o błędach ortograficznych, ale o stylistycznych. A zresztą mniejsza z nazewnictwem. Chodziło mi o nie właściwy szyk zdania, kompletnie nie logiczne przymiotniki itp. Ale może to kwestia gustu .
Nieważne, grunt że językowo mi nie pasowało:P
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Następna strona

Powrót do Książki