informator o nowosciach wydawniczych

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

Postprzez Galathar » 23 maja 2009, 18:49

a i "Fields of the nephilim" jest - taki zespół, jakby poszukac pewnei sporo więcej tych nefilimów, więc o tytuł bym się jakoś nie czepiał ;)
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 23 maja 2009, 20:11

Hmm, pierwszy raz słyszę o takim "podgatunku", a znacie mój sceptycyzm do wkładania wszystkiego w szufladki. A i mój komentarz nie był zgryźliwy tylko takie skojarzenie.

Galathar - o Fields wiem, fajny band, polecam ;) Ale uderzył mnie znany tytuł, a nie po prostu jakieś tam połączenie.

Ingvar - gratuluję wydania książki i życzę powodzenia!
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jok » 31 maja 2009, 16:23

Jak juz pewnie czesc z nas zauwazyla w Emipikach ukazała sie nowa powiesc Pratchetta : "Łups" - traktujaca o strazy.
Musze sie z nia na dniach zapoznac
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Chitos » 27 lis 2009, 17:22

Coś na co fani Jarka Grzędowicza czekali dokładnie 2 lata i 11 dni, dzisiaj ukazał się 3 tom Pana Lodowego Ogrodu :)
Porozmawiajmy o życiu, śmierci i syntezie chlorku cyny z pierwiastków.
http://www.lastfm.pl/user/Chitos_
Chitos

Postprzez Jok » 27 lis 2009, 18:50

A także "Dziki Mesjasz". Opis jest na glownej stronie Bestii ;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez sectusempra » 28 lis 2009, 22:38

Niedawno dopadlam w sklepie "Wład Palownik. Historia prawdziwa" autorstwa C. C. Humpreus. Dla tych ciekawych prawdziwych dziejów hrabiego Drakuli (jako czlowieka, nie wampira) :D
Boil them, burn them, eat them - just dispose of them <devilish laugh>
sectusempra

Postprzez Zegarmistrz » 30 lis 2009, 00:42

W piątek wyszły dwie książki, którymi warto się moim zdaniem zainteresować. Są to:

Na Tropach Wampira (autor: Mike Resnick, wydawca: Fabryka Słów) czyli kontynuacja fenomenalnie śmiesznego, surrealistycznego Na Tropach Jednorożca. Nie wiem, czy książka trzyma poziom pierwszej części, ale Resnick to dość znany na zachodzie pisarz, który - przynajmniej tak długo, jak długo nie odjeżdża w angst - pisze dobrze. Tym razem Mallory, detektyw przeniesiony w świat elfów i demonów musi odnaleźć swoją, pokąsaną przez wampira partnerkę.

Opowieść sieroty T2: Uczta Wyobraźni (autor: Catherynne M. Valente, wydawca: Mag) drugi tom Opowieści Sieroty. Pierwszy tom początkowo mnie rozczarował, potem jednak okazał się fenomenalną baśnią / fantasy z pogranicza baśni, dodatkowo napisaną w bardzo ciekawy sposób. Stanowi jedną z lepszych książek w mojej kolekcji, choć ma kilka niedociągnięć. Jeśli ktoś lubi atmosferę rodem z Baśni 1001 Nocy, to polecam.

Tak przy okazji: na początku miesiąca Rebis wznowił Czarną Kompanię. Na pierwszym studiów szalałem za tym cyklem dark fantasy, potem nabrałem doń większego dystansu. Pierwsze cztery tomy (Czarna Kompania, Cień w Ukryciu, Biała Róża, Srebrny Grot) tomy z pewnością warto przeczytać choćby dla czarnego humoru. Reszta jest przekombinowana i wykazuje silną tendencję spadkową.
Zegarmistrz

Postprzez Galathar » 30 lis 2009, 01:04

O tak :D Resnick. Opowiadanie z cyklu o Mallorym było ostatnio w SFFiH i powiem tak: jedno z najciekawszych opowiadań jakie ostatnio czytałem. Wypada mi więc tylko się zgodzić z przedmówcą, że warto. Kto by miał jakieś wątpliwości, niech zajrzy do grudniowego SFFiH. Tam znowu będzie Resnick.

Co do reszty - nie znam. Poczytamy, zobaczymy :)
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki