Kamienie Na Szaniec- wyidealizowana legenda??!!

Fantasy, Science-Fiction, Horrory i inne.

Postprzez Hannibal » 14 mar 2006, 22:29

Drogi Naimadzie z tego co wiem to ksiażka "Parasol" zawiera więcej bohaterek, chyba bodajże główną rolę odgrywa tam któraś z sióstr bohaterów "Kamieni"...
No tak rzeczywiście macie racje, ale tak jak powiedział Logan, książka miała być edukacyjna, miała dawać przykład...no i daje.
Ja nie miałem żadnych problemów z przeczytaniem, powiedziałbym nawet, iż wchłonąłem ja jednym tchem. Jest pewna różnica jak się czyta o prawdziwych zdarzeniach niż jak czytasz choćby Dukaja...mnie ta świadomość niesamowicie pochłonęła....
Jeśli chodzi o "brudy" powstania to bardzo dobrze ukazuje prawdziwe realia wojny książka "Zdąrzyć Przed Panem Bogiem"- Edelmana...
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez ExXxstaza » 16 mar 2006, 19:08

nie zachwyciłą mnie ta książka. owszem, pewne wzruszające momenty są. ściskające za gardło, budzące dreszcz emocji, ale mimo wszystko jakoś nie przemówiła do mnie ta powieśc i znacząco nie zmieniła mojego światopoglądu! może i bohaterowie nie są wyidealizowani, jednak są oni tak nieskalani, że aż ich biel i czystośc razi me oczy! rozumiem, ze nieszczęście uszlachetnia, ale w każdym można się dopatrzeć jakieś ciemnej plamki, tak samo jak nikt nie jest całkowicie zły! ale wracając do tematu. mimo wszystko potrzebne są takie moralizujące ksiązki, nawet jeśli nie działąją znacznie na społeczeństwo, to jednak na pewno zostawiają jakiś ślad!
ExXxstaza

Postprzez Bąku » 30 mar 2006, 02:16

książkę ową czytałem kilkukrotnie - głównie w podstawówce i z tego co pamiętam podobała mi się wręcz piekielnie:D
ale wtedy byłem na etapie wrzeszczenia do Niemców na plaży : Hande Hoch czy vertfluchte Deutsche Swinen Raus zum daine Deutschland (czy jakoś tak) nie ma jak dziadek partyzant i opowieści do łóżeczka pt.: "Jak z wujkiem Józkiem niszczyliśmy niemieckie czołgi':P
ogólnie książka fajna - i jedyne czego można się bać to to - że jeśli zaistniała by podobna sytuacja - jakieś wraże tabuny przybyłyby zająć nasz kraj - wśród młodzieży mało byłoby ludzi mogących i chcących kultywować tradycję ówczesnych harcerzy , żołnierzy z Szarych Szeregów ,Zośki ,Parasola czy Kedywu (a ci to byli dopiero świrnięci:P):D
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Pawel » 5 gru 2007, 00:08

Czytałem, a jakże, czytałem:D
Książka taka sobie, tzn. jeśli chodzi o styl pisania, i zgadzam się z Wiedźmą- Kamiński do mnie nie przemawia.
Wydaje mi się że "Kamienie..." podobnie jak "Trylogia" Sienkiewicza, pisana była "ku pokrzepieniu serc", bohaterowie faktycznie są zbyt widealizowani, a szkoda... Kamiński mógł by dołożyć np. elementy zdrady któregoś z harcerzy lub coś w tym stylu.
Choć może to ja się czepiam i się nie nie znam na literaturze:P
Pawel

Poprzednia strona

Powrót do Książki