Mike Carey i jego twórczość...

Komiksy: humorystyczne, sensacyjne, horrory - wszystkie maja swoich miłośników.

Mike Carey i jego twórczość...

Postprzez Galathar » 16 paź 2010, 00:58

Jakiś czas temu ukazał się w NF artykuł, w którym opisywano tego komiksiarza. Przeczytałem, pomyślałem - kiedyś warto sięgnąć i zapomniałem o nim...

Dziś szperając w sieci trafiłem na info o zeszycie (oczywiście na hamerykańskim rynku wydawanym) i na samym końcu opisu numeru było: "If you aren't reading "The Unwritten" you really need to fix that problem right now". Pomyślałem sobie - dlaczego nie? Zassałem parę pierwszych numerów i jestem pod wrażeniem. Scenariusz jest pomysłowy (nawiązuje do Harry Pottera i to bardzo inteligentnie), erudycyjny (odniesienia do Paragrafu 22, Szekspira, Roku 1984 - czasem drobne, czasem bardziej złożone), dobrze napisany (bo wciąga i intryguje). Zeszytów jest 18, ja zaznajomiłem się z kilkoma początkowymi i wiem już, że jak będę mógł sprawdzę inne dzieła Careya i część z nich na pewno trafi do mnie na półkę (ja chcę Unwritten w Polsce ^^) Fajnie buduje nastrój niesamowitości/grozy - tu jest podobny do Gaimana. (komiksowe Nigdziebądź to też Carey).

W artykule w NF (a może to był wywiad? nie pamiętam już) skupiono się na postaciach Constantina i serii o Feliksie Castorze. Było jeszcze o jednym ważnym komiksie, czyli Sandmanie, ale że nie czytałem - nie wzruszyło mnie to specjalnie. A teraz patrzę i widzę, że ten pan maczał też palce w: Hellblazerze, Vampirelli, marvelowskiej serii Ultimate (Vision, Electra), komiksach marvela (X-Men, Fantastic Four), albo komiksie o Ozzym Osbournie.

A Wy trafiliście już na niego? Jeśli nie - to przynajmniej Unwritten mogę polecić - choć momentami ciężko się czyta po angieslku. Jest sporo tekstu.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Re: Mike Carey i jego twórczość...

Postprzez Jok » 4 lis 2010, 11:54

Masz moze gdzies te komiksy o Ozzym? bo wiem ze powstal o Black Sabbath ale to chyba nie ten sam?
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Re: Mike Carey i jego twórczość...

Postprzez Galathar » 4 lis 2010, 14:08

Nie, tylko do "Unwritten" jak na razie dotarłem.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Powrót do Komiksy