,,Kapitan Kloss"

Komiksy: humorystyczne, sensacyjne, horrory - wszystkie maja swoich miłośników.

,,Kapitan Kloss"

Postprzez michsok » 15 lip 2008, 08:56

Czy ktoś pamięta może naszego polskiego bochatera??? :D
Pamiętam, żę komiksy o Klossie zawsze mnie wciągały. :twisted:

Trzeba przyznać, że komiks, mimo iż dosyć stary, to ciekawy. 8)

Myśle, że niektórzy (ci starsi) pamiętają Klossa.
A co wy o nim sądzicie???
michsok

Postprzez Ork » 15 lip 2008, 17:08

Ja czytałem Kapitana Klosa a wcalenie jestem stary wiec nie tylko starzy o nim pamiętają. :P

Jedyne co mi się niepodoba w tym komiksie to rysunki różnych akcji w nocy prawie nic nie widać. :beee:
Simply odious ork. :P
Ork

Postprzez Hannibal » 15 lip 2008, 17:20

Mimo iż starszy nie jestem, pamiętam Klossa, ponieważ kiedyś, kiedy dość nie oczekiwanie wylądowałem na cztery dni w szpitalu, moja kochana rodzicielka przyniosła mi pęczek swoich starych komiksów o Klossie. Miałem straszny ubaw, trzeba przyznać. Fabularnie nie jest to majstersztyk, ale to dla tego, że komiks opiera się na dość prawdopodobnych zdarzeniach, co nie daje tego sensacyjnego kopa, charakterystycznego dla dzisiejszej literatury i komiksu z tego rodzaju.
W każdym razie przeczytałem parę numerów i nigdy więcej do nich nie wróciłem. Przede wszystkim nie podobała mi sie kreska. Reszta jest ok, ale nie powala. Choć oczywiście wiadomo, że to bohater ze snów pokolenia moich rodziców:P Wielka postać Polskiego komiksu, której należy oddać hołd.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Galathar » 16 lip 2008, 13:43

ha! pamietam jak w przedszkolu albo w pierwszych klasach podstawowki (nie wiem dokladnie kiedy) toto czytalem zamiast sie bawic z innymi dzieciakami. Lazilem tam gdzie byly ksiazki i siadalem do Klossa. Ale z samego komiksu niewiele juz pamietam, moze czas go sobie odswiezyc? ;)
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Milian » 26 lut 2010, 12:16

Kilka lat temu w każdą środę można było kupić Super Express z komiksem o Klossie jako dodatek. Ponieważ mnie to zainteresowało, wydawałam tych parę złotych na brukowca, żeby dostać zeszyt. Całej kolekcji uzbierać mi się nie udało, ale te, które zdobyłam do dzisiaj stoją między książkami.

Jak na coś, co powstało w latach 70- tych i do tego w kraju, gdzie wówczas komiks uchodził za kolejne narzędzie wrednego kapitalizmu, da się to przełknąć. Historyjki są zgrabnie i spójnie przedstawione; nawet mi się podobały. Do kreski po pewnym czasie się przyzwyczaiłam. Nie razi mnie, ale też nie zachwyca. Wystarczyło,że przyjęłam do wiadomości, że przygody Klossa powstały dawno temu, w czasach kiedy komiks nie miał jeszcze ambicji bycia czymś więcej niż czystą rozrywką, wystarczy spojrzeć choćby na ówczesne amerykańskie pozycje.
Dzisiaj mogłabym się czepiać bohaterów za to, że są prości jak druty. Przydałaby się chociaż jedna bardziej złożona postać. Najlepszym kandydatem do tego byłby Kloss. Bardzo inteligentny, sprytny, przystojny i co tam jeszcze chcecie. Problem w tym, że to główna postać-patriota, bohater uciśnionych. O jakiś wątpliwościach, załamaniach i problemach mowy być nie może. Pomimo tego to Klossa z całej tej plejady lubię najbardziej. Za co? Za inteligencję właśnie.
Ludzie są dziwni. Powiecie im, że istnieje 934 527 841 765 gwiazd we wszechświecie - uwierzą wam na słowo. Gdy natomiast ustawicie na ławce w parku tabliczkę z napisem "świeżo malowane", wówczas każdy przechodzeń sprawdzi to własnym palcem.
Milian

Powrót do Komiksy