Nowy porządek aktualizacji

Wszystko co dotyczy strony Bestiariusza, sprawy techniczne i nie tylko.

Postprzez naimad » 7 paź 2007, 19:01

Ok, jako że wróciłem, a sprawa jest dość powazna, powiem co ja o tym myślę:

Chciałbym powiedzieć 'a nie mówiłem', ale przemilczę to. Rzeczywiście aktualizacja jedna na tydzień, ale za to nieco większa, będzie dużo lepszym pomysłem i optowałbym za tym. Co do aktualizacji tematycznych do działów RPG - ogólnie rzecz biorąc, idea jest świetna, ale obawiam się, że niewykonalna w aktualnym składzie redakcyjnym. Jest nas po prostu za mało. Od dedeka tylko Dalien i Ja, od Neuro głównie Diaboł, choć staram się mu pomagać, od Zewa wyłącznie Joku, a jesli chodzi o Warmłota to mamy Kristofa i Miśkha, z tym że Misiekh jest nieobecny na czas nieokreślony.
Jeśli ktoś ma coś do zamieszczenia - niech wrzuca to do propozycji. Później w piątek będzie się wybierało kogoś, kto z tego zrobi newsa. Wiem, że pomysł jest bardzo prosty i nie ma w nim żadnej ścisłości, ale widać każdy plan jaki mamy, prędzej czy później szlag bierze.
To co robimy?
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Diabellus » 7 paź 2007, 19:10

Ja generalnie trzymam się Neuro co 3 tygodnie. Jakoś mi narazie wychodzi, dzięki tobie i dzięki Krisowi (no dobra, Kris teraz nic nie pisze, ale miał swój wkład..).
Drugie - Misiek będzie koło 15 października.
Trzecie - nie może byc tak że wybieramy kogoś na chybił -trafił. Musi byc wiadomo kto i kiedy robi aktualki...

To tyle na razie. Mnie i tak najbardziej martwi ciągle obsuwający się termin nowego skryptu Bestiariusza...
Diabellus

Postprzez Dalien » 7 paź 2007, 19:52

Ja proponuje na dzień dzisiejszy coś takiego:

- Jedna aktualka co tydzień z recenzjami, fotorelacjami, sprawozdaniami itp o wielkości nieokreślonej (wiadomo nie zawsze wychodzi taka sama ilość książek czy filmów i nie zawsze jest na to czas)
- Druga aktualizacja w tygodniu tematyczna o konkretnym systemie, zrobiona w ten sposób iż na dzień dzisiejszy chodziłyby tylko d&d i w miarę możliwości neuro a zew i warhammer ruszyłyby gdyby Kris lub Jok znalazł kadrę lub uzbierał wystarczająco materiału na kilka tygodni...
Obrazek
Dalien

Postprzez naimad » 8 paź 2007, 15:01

Dalienie tu nie chodzi o uzbieranie materiału na kilka tygodni, ale o wielomiesięczną ciągłość. Oprócz planów krótkotrwałych, powinniśmy mieć też jakieś długotrwałe. Poza tym gdyby dwa razy w miesiącu miała być aktualizacja D&D, to nie mam pewności, czy bym się wyrobił. Wiem po prostu, że coś może pójść nie tak. Tak już mam, że czasem mam superpłodny okres, w trakcie którego wymyslam kilkanaście dodatków do rpg tygodniowo, a później przez kilkanaście tygodni null, zero, nic...

Mierzmy siły na zamiary.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Diabellus » 8 paź 2007, 15:09

Poza tym Dalien, zwróć uwagę że dział Neuro obecnie działa prężniej niż jakikolwiek dział RPG na tej stronie. Co 3 tygodnie wpadają 3 arty. Jak tak pójdzie dalej, do końca roku będę miał więcej tekstów niż wy w dziale D&D. A zapas jako taki jest. No i są pomysły... Ja powoli i na spokojnie obrabiam swoje LARP'y aby nadawały się na stronę. Mam je w 70% na ukończeniu. A pamięta ktoś kiedy była ostatnia aktualka działu D&D? :P
Diabellus

Postprzez Dalien » 8 paź 2007, 16:30

naimad napisał(a):Poza tym gdyby dwa razy w miesiącu miała być aktualizacja D&D, to nie mam pewności, czy bym się wyrobił. Wiem po prostu, że coś może pójść nie tak. Tak już mam, że czasem mam superpłodny okres, w trakcie którego wymyslam kilkanaście dodatków do rpg tygodniowo, a później przez kilkanaście tygodni null, zero, nic...

Nie napisałem że miałaby być 2 razy w miesiąc a raz w miesiącu. I nie powiesz mi że nie napisałbyś jednego artu przez cały miesiąc... Ja myślę że będę trochę płodził bo mam kilka nudnych wykładów (a obowiązkowych) na których na pewno zaszyję się gdzieś w górnym kącie sali i będę myślał...
Diabellus napisał(a):Poza tym Dalien, zwróć uwagę że dział Neuro obecnie działa prężniej niż jakikolwiek dział RPG na tej stronie. Co 3 tygodnie wpadają 3 arty. Jak tak pójdzie dalej, do końca roku będę miał więcej tekstów niż wy w dziale D&D

Dlatego uważam iż trzeba zacząć starać się tak jak Diabeł :) Nawet gdyby miałyby to być 2 arty na miesiąc są to 2 arty na miesiąc a nie 0...
Obrazek
Dalien

Postprzez Misiekh » 9 paź 2007, 01:38

Dobra, to ja sie tez wypowiem ;) Wiem, ze WFRP to moja dzialka i obiecuje, ze cos do niego wpadnie jak wroce do Macierzy, a wiecej zacznie wpadac jak dorwe podrecznik do drugiej edycji (bodajze Gnomislaw ma jak dobrze pamietam) i znowu zaczne grac/prowadzic ;) Ino nie obiecuje regularnych aktualizacji, bo juz sie nauczylem ze przy braku pomyslow po prostu nie jestem w stanie tego utrzymac.

Poza tym moje "ukochane dzieciatko" to artykuly do Inspiracji - i do nich tez wpadna co najmniej 2 nowe duze arty jak tylko wroce do Polszy i je sklece (mam pomysly, wiem o czym chce pisac, ino z racji braku dostepu do kompa - tylko od przypadku do przypadku go mam - nie jestem w stanie tego zrobic. Tzn jeden mam juz czesciowo napisany na laptopie kumpla i trza go skonczyc, drugi mam tylko w glowie, jeszcze mam z grubsza idee na trzeci, ale to wyjdzie juz w praniu).

Pozdro i do zobaczenia (lub przeczytania ;) ) za pare dni :)
Misiekh

Postprzez Jok » 9 paź 2007, 22:26

Melduje poslusznie ze aktualka , pierwsza cykliczna do ZC juz wyladowala na stronie;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona