Co krecimy?

Dział dotyczący produkcji fanów twórczości Tolkiena.

Co krecimy?

Władce
2
14%
Hobbita
4
29%
Silmallirion
7
50%
Inny projekt Fantasty - podac fabułe
1
7%

Liczba głosów : 14

Postprzez Jok » 21 mar 2006, 08:34

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):Joku - a skąd wytrzaśniesz tylu statystów i wnętrza, których trzeba np. do Urodzin Bilba albo Morii? I skąd, powiesz mi może, wytrzaśniesz dzięwięciu Nazguli jadących konno galopem? A powiedz jeszcze, skąd weźmiesz orki do Morii, Trolla do Morii i Uruk-Hai do końcówki? Hmm?

ekchem Kristof jaki Ty nie swiadomy jestes - widze ze nie czytales dokladnie tematow na F1
- urodziny Bilba- TO NIE JEST WNETRZE!!!! to Namiot był ale zeby bylo prosciej mozna wykorzystac namioty ktore faktycznie beda na TF i ewentualnie ustawic krag stolow na polanie- a ze stolow nie bedzie - tekturowe pudelka przykryte przescieradlami spelnia swoja role
-Moria- bedziemy w koncu na Ślasku :twisted:
- 9 Nazguli - a wszyscy musze byc w jednym kadrze? to raz - dwa niektorzy z nas umieja jezdzic konno i stroje sa - a konie - sa 3 zaprzyjaznione stadniny - konie mozna wynajmowac na godziny z tego co mi sie zdaje.
- Orki - charakteryzacja!!!!
-Trolla- w ksiazce nie bylo Trolla w Morii - tzn tylko Gandalf rzucil stwierdzenie ze sa "Z nimi Czarni Urukowie z Mordoru i Jaskniowy Troll" ale Troll nie pojawia sie w walce- Froda ugadza wlocznia Uruk.
- Uruk Hai - wysocy mezczyzni w charakteryzacji - ja mam bardzo ladna tarcze z godlem bialej reki
jeszcze jakies pytania?

UWAGA!!!! JEŚLI NIKT NIE PODA ROZSADNEGO MATERIALU KTORY MAMY NAKRECIC Z SILMARILLIONU - WYNIKI GLOSOWANIA BEDA UNIEWAZNIONE.
Sill ma znacznie wiecej problemow - np białe okrety i morze, smoki, itd
POZATYM MAM UWAGE DO OSOB KTORE NIE BIORA UDZIALU W PROJECIE LUB NIE ZAMIERZAJA WOGOLE W NIM BRAC UDZIALU (Np. Marz....Twoja argumentacja mnie dobila ....zaglosowalem to na S bo tego nie znam i pojde za owczym pedem bo wszyscy.... :fool: ) ZEBY TAKOWE OSOBY NIE BRALY UDZIALU W ANKIECIE !!!!
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Balduran De'Arnise » 21 mar 2006, 13:10

Cóż, ja głosowałem na WP, czemu? Bo silmy za dobrze nie znam
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 21 mar 2006, 16:35

Miło Balduran ale taka argumentacja cienka :( kurcze nie patrzcie technicznie - ja widze wiecej rozwiazan problemow we wladcy niz w Silu - jak dotad nikt takowych nie podał

Jak jesteś joku tak mądry to sam podaj propozycję co z Sila nakręcić 8) -Ten co wyżej
Jok

Postprzez Misiekh » 21 mar 2006, 20:17

Jak już proponowałem w "Innym projekcie" - Turin Turambar 8)

W sumie jedyny poważny problem to scena zabicia Glaurunga, a i to jest tylko drobiazg w porównaniu z tym, z czym trzebaby się uporać w WP ;). Glaurung widziany z krzaków - statyczny obrazek odpowiednio 'uplastyczniony' komputrowo. Glaurung ginie - widok jest z dołu, więc wystarczy nanieść np. brzuch jaszczurki jak idzie (odpowiednio powiększony) nad głowami naszych bohaterów ;).

O sposobie zrobienia pana G. w Nargothrondzie już pisałem gdzie indziej ;).

Doriath to nie będzie wielki problem, biorąc pod uwagę że pojawia się tylko w kontekście jednej sceny - biby na królewskim dworze :D

(Wiecie, mi to się marzy musical na podstawie Silmarillionu, ale zadowolę się zwykłym filmem :D )
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 22 mar 2006, 08:20

Joku - wszystko spoko, z urodzinami Bilba to mea culpa :oops: Ale pozostaje jeszcze jedna kwestia, którą ja poruszyłem, a ty nie odparłeś. STATYŚCI. I nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź, że "na Tolk Folku jest przecież dużo ludzi". Ja rozumiem, że to film niskobudżetowy, ale bez przesady - hobbitom w adidasach albo bluzach Iron Maiden mówimy zdecydowane NIE :evil:

Chodzi mi o to, że powinniśmy jak najbardziej dbać o takie szczegóły. Na tyle na ile damy radę.

Słuchajcie - będę z wami szczery. Bez dużej ilości osób, bez dużej ilości sprzętu, bez sztabu od efektów specjalnych, bez wnętrz, dekoracji i krajobrazów, to my nie możemy nakręcić nic od początku do końca. Zaczynam ponownie przechylać się w stronę Jokersa, bo moim zdaniem coś, co na 100% musimy zrobić, to nakręcić ponownie stare sceny z WP. I tym razem trochę bardziej się przyłożyć. Więc skoro i tak to zrobimy, to może jednak spróbujmy dokręcić coś więcej od razu? Pozostawia to tylko niesmak po tym, jak skapniemy się, że to już wszystko... I nie zrobimy lepiej od PJ, bo też będą ścinki - na dodatek z najważniejszych momentów...

BTW: Wartałoby się zastanowić, jakich "aktorów" mamy do dyspozycji. I jakie role by grali. Ale to już po tym, jak ustalimy, co kręcimy... :(
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jok » 22 mar 2006, 09:33

Jak jesteś joku tak mądry to sam podaj propozycję co z Sila nakręcić -Ten co wyżej

ja nie chce krecic Silla - obstaje przy WP - chyba dodale juz odpowiednio duzo argumentacji.

W sumie jedyny poważny problem to scena zabicia Glaurunga, a i to jest tylko drobiazg w porównaniu z tym, z czym trzebaby się uporać w WP

Jak dla mnie to dosc DUZY drobiazg - nie zapominaj Misku ze Glaurung sporo sie jeszcze nagada. A w Wp - przynajmniej w Druzynie
a) Balrog jest (jak nam Elek poblogoslawi ale mysle ze problemu nie bedzie)
b) Szeloba jest (jak wyzej)
c) strój Gandalfa jest (a to juz nam porzyczyli :D )
d) stroje z bitwy 5 Armii :) - mysle ze tez mozna by je wyjojczyc ;)

O sposobie zrobienia pana G. w Nargothrondzie już pisałem gdzie indziej

no niby fajnie ale do mnie to srednio na jeza przemawia .A jak wykminisz sam Nargothrond? I jeszcze zeby ladnie sie jarał? czyzby screeny? - to do tego beda potrzebni ludzie - Regis!!!!!! kto ma z nim kontakt?

(Wiecie, mi to się marzy musical na podstawie Silmarillionu, ale zadowolę się zwykłym filmem )

moze odrazu opera? Morgoth w rajtuzach to bylo by cos :lol:
STATYŚCI. I nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź, że "na Tolk Folku jest przecież dużo ludzi". Ja rozumiem, że to film niskobudżetowy, ale bez przesady - hobbitom w adidasach albo bluzach Iron Maiden mówimy zdecydowane NIE

a juz o tym rozmawialismy i wydawalo mi sie ze ten problem na F1 rozwiazalem albo przynajmniej podalem rozwiazanie . Kazdy jak ma jakies koszule, kamizelki, spodenki - to to bierze. - Hobbici w koncu ubierali sie dosc normalnie (a przynajmniej nowoczesniej niz Gondorczycy np ) - z takich ciuchow - np zielone spodnie- mozemy polaczyc z flanelowa koszyla, zolta czy biala koszula a jak do tego dojda dodatki w postacii kamizelki to juz mamy kilka roznych strojow- przeciez nie jest powiedziane ze hobbici musza byc w jednym kadrze( a jak musza to przynajmniej moga byc z odpowiedniej odleglosci by pokazac ich jako zbiorowosc). I kto powiedzial ze np Elrond czy przywodca Uruk Hai nie moze grac hobbita w tle? przeciez zmieniona charakteryzacja, brak peruki i wsio ryba :D
Pozatym Kristof - jakie Adidasy? Gdzie Ci hobbit nosił buty? :lol:
Chodzi mi o to, że powinniśmy jak najbardziej dbać o takie szczegóły. Na tyle na ile damy radę

Amen
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 22 mar 2006, 16:19

Słuchajcie, ja się nie znam na grafice komputerowej i efektach specjalnych. Ale wiem trochę na temat aktorów i powiem jedno - mamy ich zdecydowanie za mało. Bo to, że Elrond może siedzieć na Urodzinach Bilboka to jest spoko, ale tam było DUUUUŻOO hobbitów, a nas jest może 10 osób... domontowywanie ludzi z biegu, tak jak to robiliśmy z Naradą u Elronda jest bez sensu.

Poza tym bardzo ważna sprawa - KAMERA. PORZĄDNA. Film nakręcony cyfrówką nie nadaje się do przeróbki komputerowej (za mała rozdzielczość). Skąd kamera ze statywem? NIE WIEM.

Joku - wiem, że bardzo ci zależy na wykonaniu tego projektu, więc ufam, że wiesz co mówisz. Ja się dostosowuję od tego momentu. Ale błagam, niech będzie jakaś decyzja niedługo! Czas spisywać aktorów (obsadę), pomocników itp...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez gadgetsan » 14 kwi 2006, 14:49

P.S.
Jok napisał(a):a ze stolow nie bedzie - tekturowe pudelka przykryte przescieradlami spelnia swoja role

Koleś, jeszcze 3 takie posty i wylatujesz! -B.
życie...
gadgetsan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fan Film