Inny projekt

Dział dotyczący produkcji fanów twórczości Tolkiena.

Inny projekt

Postprzez Misiekh » 21 sty 2006, 18:44

Jak już pisałem w topiku o Tolk Folku, myślę że wzięliśmy się za zbyt duży projekt, chcąc kręcić Władcę Pierścieni. To po prostu niewykonalne, jeśli mamy tylko 2 tygodnie czasu rocznie - nawet zakładając idealne warunki i zero kłopotów ze sprzętem ;).

Dlatego proponuję zmienić założenia - zamiast kręcić fanfilm WP, kręćmy opowieści z Silmarillionu. Chociażby po jednej opowieści rocznie. Z tym można wyrobić w 2 tygodnie :).

Co na początek? Może sztandarową "Opowieść o Berenie i Luthien"? :)
(swoją drogą jak ona by zajefajnie mogła wyjść jako musical 8) Ale to raczej niewykonalne :cry: )

PS. Ale będzie parę kłopotów do rozwiązania:
1. Jak zrobić jazdę Luthien na Huanie? ;) Jazda konna, a potem komputerowo w miejsce konia wstawiony pies? :twisted:
2. Walka z Karcharothem w Doriath. To będzie ciężkie. Tu bez efektów komputerowych by się nie obeszło :(
3. Morgoth - musi być wielki, mroczny i unholy ;).
4. Skąd wziąć wnętrza Doriathu, Nargothrondu i Wyspy Wilkołaków? No i ofkoz Angbandu.
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 21 sty 2006, 20:15

Hehe... to może wpierw coś, co da się wykonać? Bez komputera? Bo mnie się wydaje, że musimy zacząć od prostych rzeczy. Czyli NIE:
- bitwa
- magia
- jazda
- orki

To nam trochę ogranciza, prawda?

Ja już mówiłem - mogę grać kogo bądź, koordynować walki i ewentualnie pomóc w reżyserii. Ale niewiele więcej :(
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 21 sty 2006, 20:34

Ouch, o ile w WP mogłem grać Aragorna o tyle w Silmie odpadam na całej linii :(

Heh, mogę jedynie powalczyć przed kamerą ale granie kogoś raczej odpada, niepamiętam już silmarillionu zbytnio :sorry:
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 21 sty 2006, 21:30

Sil ma jedna wielka wade- jesli bedziemy krecic jakas opowiesc- gora dla 4-5 osob zabawa reszta statysci. I zbyt duzo efektow specjalnych. B&:L pomysl swietny-wykonanie - no way. Moze cos innego? Turin Turumbar tez odpada...
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Misiekh » 21 sty 2006, 21:45

Właśnie tu jest cały problem, że nie da się nakręcić fantasy nie uciekając się do efektów specjalnych ;). No chyba że zastosujemy metafory i symbole, ale to już nie kino - to teatr 8)

Stosunkowo najmniej tego byłoby potrzebne własnie do "Berena i Luthien" i do "Ucieczki Noldorów" - z tym, że tą ucieczkę należałoby chyba nakręcić od korzeni, to znaczy co najmniej od zniszczenia Drzew. Efekty byłyby tu potrzebne tylko do zrobienia Helkarakse (przerobienie normalnie nakręconego pola w śnieżną równinę) Alqualonde (tu by było sporo problemów) i spalenia statków Telerich (stosunkowo najłatwiejsze, bo można zrobić "ujęcie" z dużej odległości. Valarów można zrobić jako bezcielesne głosy albo "plamy" światłości, a nic innego nie powinno nastręczać trudności.

W każdym bądź razie nie ma chyba opowieści Tolkiena, w której ekranizacji możnaby się obejść całkiem bez efektów specjalnych.
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 21 sty 2006, 21:49

To prawda, ale są fragmenty różnych rzeczy, które można kręcić niezależnie od siebie.
Ja proponuję nakręcić jakieś sceny z WP i na tym skończyć ten temat. A potem zebrać 13 krasnoludów i kręcić coś z "Hobbita"... albo, tak jak proponowałem - osobny projekt fantasy, do którego umowność by wystarczyła...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 21 sty 2006, 22:13

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):(...)albo, tak jak proponowałem - osobny projekt fantasy, do którego umowność by wystarczyła...

No i to chyba były najlepszy pomysł, w końcu jak nie byłoby takiej potrzeby nakręcić wszystkiego
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez ninecom » 21 sty 2006, 23:08

To ja moge sie dopisac do projektu. Nie wiem jak dojade.
Rzeczy jakie moge wykonac:
-jazda konna
-miecze (lubie kuć (serrio) na działce na 2 własno recznie wykute miecze.)
-Łuki tez własno recznie robione.(najwiekszy problem strzały. )
-1 kusza (za duzo roboty)

i to by było na tyle.
"Na wojnie nie ma nagrody za II miejsce"
ninecom

Następna strona

Powrót do Fan Film