Książki Gwiezdno Wojne

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

Książki Gwiezdno Wojne

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 5 cze 2005, 18:36

Zauważyłem, że sporo osób tutaj czyta książki, co więcej, sporo lubi uniwersum GW, więc oto zakładam taki temat :)
Ja jestem po lekturze "Cieni Imperium". Fajne i dobre, ale trochę nie po Starwarsowsku napisane - autor używa przekleństw, od czasu do czasu użyje dziwacznych sformułowań... Ale cóż, nie jest duży minus.
Przede mną "Labirynt Zła" (jedna z misji Anakina i Obi-Wana sprzed Zemsty Sithów), oraz "Zemsta Sithów" (może kilka rzeczy mi się wyjaśni). Czytaliście już może?

Tutaj też można podyskutować o albumach SW. Ja dostałem ostatnio dwa, ale narazie się wstzymuję. Czy komuś jeszcze wydaje się, że takie "oficjalne" źródła SW należałoby podzielić na "oficjalne akceptowalne" i "oficjalne bajki"? Ja mam takie wrażenie zawsze, jak zobaczę coś pokroju Ślimaka Zabójcy z Tatooine (autentyczny wpis w jednym z albumów). Przypomina mi to niezmiennie namnażanie ras i stworów a'la D&D, przez co świat cholernie traci na realności... Nie zabijajcie takiego pięknego i realnego mitu! :(

Zapraszam do dyskusji.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jade » 5 cze 2005, 20:29

Cienie Imperium... według mnie jedna z lepszych książek SW. Czarne Słóńce z Xizorem na czele - bardzo specyficzna organizacja i więcej się już z nimi nigdzie nie spotkałam... a szkoda. Twierdzisz, że przekleństwa to minus? Dla mnie rzecz się staje bardziej komiczna (polecam Rękę Thrawna)

Jest kilka książek, które uznaję za kompletną pomyłkę. Np. 7 części Ucznia Jedi :roll:
Drewa pierwsze prawo biologii autostradowej: Na czyściutkiej szybie pierwszy owad rozbryzguje się dokładnie na wysokości twoich oczu.
Jade

Postprzez Jok » 6 cze 2005, 12:22

Kristof- przeklenstwa nadaja realizmu ksiazce- czy uwazasz ze ktos kto np podtknie sie o przykadowe grabie powie "och stokrotka"? watpie . We wladcy tez byly przeklenstwa tylko w czarnej mowie ^^
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 6 cze 2005, 21:35

Jade: Ja czytałem pierwsze dwa tomy Ucznia Jedi i czytało się fajnie, chociaż rzeczywiście bez rewelacji, bo na pierwszy rzut oka widać, że to wydawnictwo dla dzieci (wydał Egmont, a książki mają po 100 stron dużym drukiem - prawie całe przeczytałem jadąc przez miasto), albo dla młodszych ludzi, powiedzmy.

Jok: dla mnie to nie dodaje realizmu, tylko niejako psuje klimat GW. Kyle Katarn przeklina w Jedi Knight 2, ale mówi "Sith Spit", co w wolnym tłumaczeniu znaczy "Splunięcie Sitha". Brzmi to trochę głupkowato po przetłumaczeniu, ale klimatycznie w realiach GW. Ale spoko, to nie był jakiś wielki minus, tylko taki dysonans.
Rycerz Astarotte

Postprzez Jok » 7 cze 2005, 21:09

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):
Jok: dla mnie to nie dodaje realizmu, tylko niejako psuje klimat GW. Kyle Katarn przeklina w Jedi Knight 2, ale mówi "Sith Spit", co w wolnym tłumaczeniu znaczy "Splunięcie Sitha". Brzmi to trochę głupkowato po przetłumaczeniu, ale klimatycznie w realiach GW. Ale spoko, to nie był jakiś wielki minus, tylko taki dysonans.

dokladnie tlumaczy sie "sithowe nasienie" bardzo ciekawy zwrot nawizaujacy do tego ze dla wiekszosci ludzi Sithowie to legenda lub mit
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 cze 2005, 16:36

Dobra, dobra. Nie ma się co spreczać o głupie przekleństwo.
Jestem teraz po lekturze "Paktu na Bakurze". Niezłe, szczególnie, że postacie nie są takie czarno-białe jak zazwyczaj. Dobrze się czyta, o ile ktoś potrafi zaakceptować główny motyw w fabule. Parę rzeczy też się nie zgadza (np. z "Cieniami Imperium" - moc Luke'a), ale to wynika z tego, że każdy autor pisze jak mu się podoba... W każdym bądź razie głupot nie ma, więc można poczytać.
Rycerz Astarotte

Postprzez Jok » 9 cze 2005, 12:48

Przeciez sie nie sprzeczamy Kristof. nie pamietam zebysmy kiedykolwiek sie sprzeczali. BTW polecam Ci "Ja Jedi" i trylogie Andersona: W poszukiwaniu Jedi, Uczen ciemnej strony i Wladcy Mocy
Jok

Postprzez Jade » 9 cze 2005, 14:27

A ja jednak bardziej "Ja Jedi" niż trylogię Andersona :P Zresztą najlepiej czytać chronologicznie. Bo dojdziesz do takiego Zahna (ze mną tak było, jak się za pierwszym razem brałam za Rękę Thrawna) i stwierdzisz, że nie wiesz, o co chodzi. Zahn ma to do siebie, że lubi nawiązywać do innych książek... Stackpole zresztą też. A już najlepiej, jak połączą swoje siły 8)
Drewa pierwsze prawo biologii autostradowej: Na czyściutkiej szybie pierwszy owad rozbryzguje się dokładnie na wysokości twoich oczu.
Jade

Następna strona

Powrót do Gwiezdne wojny