Co byście zrobili, gdybyście znaleźli Jedyny Pierścień?

Jeden pierścień by wszystkimi rządzić, jeden by wszystkie zgromadzić...

Postprzez Bąku » 25 kwi 2006, 23:34

man - ale to w zasadzie nie Nietzche - to Mikołaj Bakunin - rosyjski utopista to wykombinował - a był piewrszy - i worship him
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez silva774 » 7 paź 2006, 12:16

Moja wola jest tak słaba, że samej jest mi trudno zmusić się do czegokolwiek, a co dopiero oprzeć się mocy takiego cacuszka :wink:
Ale mogłabym w końcu służyć Sauronowi siejąc na świecie postrach i zagładę :D
Lookajcie na http://adbux.org/?r=silva774 - fajna stronka,można zarobić trochę kaski,a wystarczy tylko kilka minut dziennie przy kompie....Dokładne info na podanej stronce ;)
silva774

Postprzez Bąku » 12 gru 2006, 14:06

hm. - a ja mam takie pytanie - przecież nawet Boromir maił koncepcję, że chce go użyc do dobrych celów - to jak używając go w "dobrych" celach only mógłby być zły?
subiektywnie rzecz biorąc używanie go byłoby fajne - coś w rodzaju niegraniczonej władzy dyktatorskiej np. Piłsudski
a ja przynajmniej uważam że zamordyzm by sie nam przydał
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Soag Afihn » 12 gru 2006, 16:43

Hahahahahaha a wy wszyscy co byście go spróbowali użyć stalibyście sie gollumami :lol: , a co do tego co bym z nim zrobił to oczywiście, że zniszczył. Mówiąć nieskromnie uważam się za osobę o bardzo silnej woli i żaden pajac typu Sauron by mi nie podskoczył ze swoim pierdzionkiem :P. Poszedłbym rozwalić ten szajs i jeszcze wcześniej powq***ał pierwotnego właściciela. Tylko jest jeden mankament. Nim dotarłbym do celu to napotkani ludzie użeczeni mocą tego kawałka metalu i czego tam jeszcze z czego on był zrobiony chcieliby mi go odebrać, a ja za Chiny ludowe bym im go nie oddał i pewnie by łby potoczyły się po ziemi i zrosily ją na karmazynowy kolor, aż przesiąkłaby do cna :twisted: , tyle że działając w ten sposób narobiłbym sobie wrogów i moja czacha mogłaby skończyć tak samo nim dotarłbym do celu.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 12 gru 2006, 17:31

Bąku napisał(a):hm. - a ja mam takie pytanie - przecież nawet boromir maiłkoncepcję że chce go użycdo dobrych celów - to jak używając go w "dobrych" celach only mógłby być zły?

Przykład? Chciałby pokonać potęgę Saurona, załóżmy. No i może rzeczywiście uzbierałby wielką armię i poszedł na Mordor. Ale gdy tylko Sauron znalazłby się w pobliżu Boromira, powiernik pierścienia miałby dość poważne problemy z samokontrolą. Abstrahując od tego, że prawdopodobnie nim zebrałby armię dopuściłby się całej masy złych czynów. Po prostu - dążyłby do celu niezależnie od kosztów. W tym sensie chcąc czynić dobro (zniszczyć Saurona) czyniłby źle (np. czyniąc z Rohańczyków niewolników, gdyby nie chcieli mu służyć z własnej nieprzymuszonej woli). Ja tak to widzę. Poza tym, Sauron zawładnąłby Boromirem od ręki (dosłownie), bo przecież dzielny Gondorczyk, mimo całej mojej sympatii do niego, był po prostu strasznie słaby psychicznie...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Bąku » 13 gru 2006, 14:01

e no ok - niewolnicy i tak dalej - ale przynajmnije cel zostałby wykonany, po trupach do celu itd tak jak mówię połączenie Pinocheta z Piłsudskim - typowa dyktatura
teraz mozna by sie kłócić czy to dobrze czy nie - ja nadal uważam, że to by sie przydało - kraj byłby o wiele mniej zniszczony, mniej ludzi by zginęło etc.
Nienawidzę Niemców za
Bąku

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 13 gru 2006, 16:26

Wiesz, nie ma się co kłócić, bo mówimy tutaj o słowach Gandalfa, a więc na 99% o zdaniu Tolkiena na ten temat. On uważał, że taka władza byłaby władzą złą, stąd te słowa.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Bąku » 16 sty 2007, 18:14

aha ok,
a co do wypowiedzi Soag'a -
stary i teżdobrze - darmowe rybne wyżywienie,
prawie wieczne zycie
przytulna jaskinia - co Ci w Gollumie przeszkadzało?:D
Nienawidzę Niemców za
Bąku

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Śródziemie