Ringers: Lord of the Fans

Jeden pierścień by wszystkimi rządzić, jeden by wszystkie zgromadzić...

Ringers: Lord of the Fans

Postprzez wendrowycz » 3 paź 2005, 16:01

Nie byłem pewien, gdzie to wrzucić, ale tu to chyba najbardziej pasuje (chociaż równie dobrze admini moga przenieść to do Filmu).

Dnia 22 listopada 2005 r. odbędzie się światowa premiera DVD filmu o fanach Tolkiena, który zatytułowano Ringers: Lord of the Fans. Film ukazuje środowisko fanów w 50 lat po opublikowaniu książki. Jest on inicjatywą fanowską. Występują w nim m.in.: Peter Jackson, Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Sean Astin, Dominic Monaghan, Billy Boyd, Andy Serkis, Cliff Broadway, Sala Baker, Clive Barker, Cameron Crowe, David Carradine, Terry Pratchett, Peter S. Beagle, Terry Brooks, Lemmy Kilmister, Geddy Lee, Dr. Jane Chance, Christine Crawshaw, Colin Duriez, Chris Gore, Forrest J. Ackerman, Bill Mumy, Brian Sibley, Colleen Doran, Jill Thompson, Elvis Mitchell i wielu innych fanów Tolkiena. Ekipa która to wyprodukowała to:
Tom Desanto - Executive Producer
Carlene Cordova - Director/Producer/Writer
Cliff Broadway - Producer/Writer/Interviewer
Jeff Marchelletta - Producer
Danny Lukic - Producer
Josh Mandel - Director of Photography/ Co-Producer
Robin DiMaggio - Composer
Arnaud Gerardy - Editor
IMO, film zapowiada się ciekawie i gdy tylko nadarzy się okazja to go obejrzę. Dla tych którzy chcieli by się więcej dowiedzieć, lin do strony filmu:

http://www.theonering.net/ringers/
wendrowycz

Postprzez Jok » 3 paź 2005, 16:12

jestem bardzo ciekawy czy to bedzie bardziej dokument czy komedia? :roll:
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez wendrowycz » 3 paź 2005, 17:31

Biorąc pod uwagę, że robią to fani amerykańscy (chyba) to wszystkiego mozna się spodziewać, acz jestem dobrej myśli.
wendrowycz

Postprzez Misiekh » 6 lut 2006, 14:06

Oglądałem niedawno, nawet całkiem fajnie zrobione, chociaż mnie osobiście zniesmaczyła ta babka, która chciała robić sobie zdjęcia ze swoimi figurkami z Władcy na grobie Tolkiena. Ale poza tym zrobione przyjemnie i z sensem. Fajny klimacik robią fragmenty stylizowane na nakręcone w różnych okresach - o hipisach, o latach 80-tych i jeszcze jakieśtam były, nie pamiętam już :).
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 6 maja 2006, 23:23

No widziałem. Podzielam zdanie Miśka, ale mnie wkurzają ogólnie ludzie, którzy się tam wypowiadają w większości. Amerykanki w szczególności... to są tego typu "fani" którzy za dwa lata zapomną w ogóle o co chodziło w historii i będą śledzić kolejne dokonania Elijah Wooda i Viggo Mortensena. Ale przyznam - kilku z nich zrobiło na mnie wrażenie (koleś o Miśkowych gabarytach z własnoręcznie zrobioną kolczugą... długą...). Ogólnie - warto zobaczyć, ale są takie momenty, że nic, tylko się schować ze wstydu, że są tacy fani Tolkiena.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Powrót do Śródziemie