Film a książka

Jeden pierścień by wszystkimi rządzić, jeden by wszystkie zgromadzić...

Postprzez black_angel » 11 gru 2005, 19:47

Film dość mocno odbiega od książki, zawiera w sobie kilka niepotrzebnych wątków (rozszerzenie wątku Arweny nad którym ciągle ubolewam) przy czym wiele istostnych rzeczy z trylogii zostało pominiętych (brak starego lasu). Książka zdecydowanie lepsza od filmu, ale film przyznać trzeba - klimacik ma
Why want You die...
Your blood in mine...
black_angel

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 12 gru 2005, 00:05

Racja, Fraa! Jak mógł zginąć w bitwie ktoś, kogo tam nie było?
Ja uważam, że filmy są niezłe, ale książka i tak jest świetna. Plusy filmu dla mnie, to przede wszystkim:
- Nazgule (są świetnie wykonane)
- Rohan (genialnie wygląda)
- Bitwa w Helmowym Jarze (bardzo dobrze zrobiona)
- Shire (bo wygląda jak Shire)
- Gimli (bardziej krasnoludzki jest chyba tylko Gotrek Gurnisson)
- Boromir (świetnie zagrana postać, piękna scena śmierci)
- Moria (klimat)
- Saruman (Christopher Lee!)
- Gandalf (Ian McKellen!)
- Szeloba (straszna i obrzydliwa - taka miała być)
A co mi się nie podoba?
- Nie ma Toma Bombadila i Starego Lasu i Kurhanów
- Faramir poddaje się pierścieniowi (w książce tego nie zrobił i w tym był jego urok)
- Faramir zaprowadza Hobbitów do Osgiliath
- Wspomniany już rozdmuchany wątek miłosny i za dużo Arweny
- Powrót Króla (ogólnie - za dużo zmian, za mało klimatu, dużo zepsutych rzeczy)
- Elfy w Helmowym Jarze (PO CO?)
- Ogólnie zmiany, te niepotrzebne
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Blady » 31 gru 2005, 15:01

- Elfy w Helmowym Jarze (PO CO?)

No cóz to mi się akurat podobało niepodwatrzalny znak że przymierze miedzy ludzimi a elfami ciagle trwa.
Podobała mi się też ostatnia walka Entów, oraz bitwa pod bramami Mordoru gdzie niewielka w porównani do przeciwników armia Śródziemia szykuje sie na śmierc by odciągnąć OKO od Froda który rozpaczliwie wspina sie do Szczelin Zagłady.
Film jest bardzo dobra ale książka jeszcze lepsza i zdania nie zmienie.
Wreszcie znalazlem u kogos innego ortografa- Joku
Blady

Postprzez Bąku » 28 mar 2006, 02:57

Jakby nie było tego nieznośnego stylu usańskiego to byłoby o wiele lepiej - co to styl usański w filmie można siędowiedziec oglądająjakikoliwk film usański (o tym jak biały i czarny ratująświat a biały przy okazji wyrywa jakąś zajebistą laskę, czarny nie bo i tak jest żonaty)
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez scorpius » 14 maja 2008, 01:27

Zgodzę się z Bladym, pojawienie się elfów w Helmowym Jarze było naprawdę fajnym posunięciem ukazującym, że mimo czasu pakt zawarty kiedyś między ludźmi a elfami nadal istnieje.
Tak samo bardzo dobrze zrobiona była Ostatnia Bitwa Entów :D Bardzo rozbawiła mnie Entowa "gra w kręgle" albo "zamiatanie goblinów".
Nazgule były wykonane po prostu fantastycznie, tak samo jak wiwerny na których latali (wiem, że te stworzenia inaczej się pewnie nazywały, ale mi przypominają wiwerny z serii HM&M).
Fajny efekt był też kiedy Arwena ratując Froda przejeżdża przez rzekę i wzywa "stado wodnych konii", bardzo ładnie było to wykonane.
Bardzo mi się również podobała bitwa z Olifantami :D Normalnie miodna, lecz najfajniejszymi i najbardziej rozśmieszającymi mnie scenami była rywalizacja Gimliego z Legolasem.
Gimli do Legolasa po zabiciu Olifanta: ale liczy się jako jeden.
Te dwie potacie były po prostu świetne.
Najbardziej wzruszająca była śmierć Boromira, zastało to świetnie pokazane, zginął jak prawdziwy bohater.
Jeśli natomiast chodzi o lokalizacje, to obłędnie były wykonane:
Rohan, Lothorien, Mordor.

Nie podobało mi się to, że tak rozwlekli wątek Arweny, za dużo jej.
Zjazd Legolasa na tarczy po poręczy, czy schodach (troszkę za bardzo efekciarskie).
Brak paru fajnych wątków z książki (wiadomo wszystkiego mieć nie można, ale zamiast tyle Arweny, mogli dodać jakiś inny krótki wątek).
Faramir (jakoś w filmie nie przypadł mi do gustu)
C'est la vie
scorpius

Postprzez Hannibal » 15 maja 2008, 17:24

A mnie przypadł do Gustu bo nie był taki picuś glancuś. Widoki były piękne, szczególnie w pierwszej części. Bitwa z Olifantami też super zrobiona, ale po za tym...wszystkie wstawki jakie się Tobie podobają we mnie wywołują efekt przypominający, że to jednak jest holywood...
Hannibal

Postprzez Dalien » 16 maja 2008, 14:39

A ja się wypowiem tym filmikiem ^^

http://www.youtube.com/watch?v=xVwqpChn7GQ
Obrazek
Dalien

Postprzez Hannibal » 16 maja 2008, 19:15

hhhahahahahah bardzo trafny filmik:D:D:D Spodobało mi się podejście autorów:P chociaż co by było z Tolkiena bez opisów:/
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Śródziemie