Forgotten Realms światem kiepskim?

Czyli Elminster i Spółka.

Postprzez Rizzen » 5 sty 2005, 17:19

naimad napisał(a):Wg mnie jeśli MP jest doświadczony, zna FR i wie co na sesji można a co nie, z takiej sesji wcale nie musi wyjść sieczka. cRPGi typu Neverwinter - zgadzam się, za dużo tam walk a za mało zagadek i konwersjacji, ale prawdę mówiąc, większość graczy bawiących się w komputerowe erpegi leci przede wszystkim na to....

Z tym się niestety muszę zgodzić - z cRPGów wychodzi najczęściej hack and slash... Dlatego nic nie zastąpi MP, kilku graczy, kostek i kartki papieru :)
A co do FR, to jest to mój ulubiony świat i uwielbiam te wszystkie "udziwnienia" ;)
Rizzen

Postprzez shira_ » 5 sty 2005, 20:45

zgadzam sie i popieram....moim ulubionym swiatem tesz jest FR ..może dlatego ze innego tak dibrze nie znam....a co do crpg-ów to wogóle nie preferuje głownie z tego wyżej podanego powodu przez Naimanda i dwóch lewych rąk do spraw komputerowych:)
Ja - płód wojny
mam prymitywne sny
i samotnych rodziców
Urodziłem się aby umrzeć
shira_

Postprzez naimad » 29 mar 2005, 19:10

Lewych? W czym problem ? (jestem leworęczny :P)

Poza tym gry crpg zazwyczaj nie mają skomplikowanych interfejsów, a już na pewno nie jeśli zna się mechanikę D&D.
FR jest światem najlepiej opisanym jesli chodzi o ksiązki. Może ta dokładność i szczegóły przysparzają mu tylu miłośników?
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Timer » 13 cze 2006, 14:22

FR to nie jest odrebny swiat. Jest to zlepek pomyslow innych tworcow jak Tolkien i inni pisarze fantasy. Krasnoludy zyja pod ziemia, w swoich kopalniach, elfy kochaja lasy i przyrode, orki sa be, gobliny tez. To sa schematy znajdujace sie w wielu ksiazkach, systemach, filmach osadzonych w swiecie fantasy. Dlatego dla mnie swiat ten jest troche denny. Ksiazki mozna poczytac, niektore trzymaja dobry poziom, niektore sa denne, ale to sie akurat tyczy nie tylko FR. Jesli chodzi o system - gralem w D&D jakis czas z kumplami, ale jakos nie moglismy znalesc zadnego sensownego kandydata na Mistrza Gry, probowalismy wszyscy po kolei i kazdy z nas byl porazka. Zreszta jest to system czysto komercyjny, zamiast niego wole pograc w swietna gre Neuroshima, gdzie akcja toczy sie w postapokaliptycznym swiecie, gdzie po ziemi chodza mutanci, inteligentne roboty i cyborgi (nie zapominajac o ludziach).
Timer

Postprzez KluchA » 13 cze 2006, 16:57

No coz - jezeli chodzi o FR to ksiazki opowiadajace o tym swiecie nie sa zbyt wysokich lotow... Podobnie jak w przypadku Warhemmera etc. (sa pewnie wyjatki) A co do samego swiata - nie urzekl mnie on, jest za malo heroic, za malo dark, w zasadzie przez to jest nijaki. Jezeli szukam dark klimatu siegam po mlotka, jezeli heroic to wlaczam jakis hack'n'slash :P Ale tez nie mozna uogolniac, d&d samo w sobie jest chyba tylko systemem, pod ktory podlega dziesiatki jezeli nie setki swiatow z posrod, ktorych niektore sa bardzo fajne (dragonlance :P)
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Gizbar aka Bocian » 14 cze 2006, 12:40

Jeśli idzie o świat w kontekście map, to nie mam za dużo do zarzucenia. Ale jeśli idzie o historię i całokształt, to jest za bardzo patetyczny i - tak jak mówiłeś KluchA - jakiś taki nijaki... A propos mrocznego świata- pod tym względem rządzi Arx Fatalis :twisted: :evil:
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Postprzez KluchA » 14 cze 2006, 17:19

Arx Fatalis? Nie znam :P Ktore to (jakies ksiazki cos zwiazanego z tym?) A zeby nie byl czysty oftop to: Poza tym FR kojarzy mi sie z amerykanami lat 80. i boom na RPG i odcinkiem z dexter's laboratory jak grali w rpga... :P Ew. filmik "the gamers"
Ostatnio edytowano 14 cze 2006, 17:22 przez KluchA, łącznie edytowano 1 raz
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Balduran De'Arnise » 14 cze 2006, 17:20

KluchA napisał(a):Arx Fatalis = lovecraft? Jezeli tak to to jest tak kiszkowaty swiat ze glowa boli - tak mnie denerwuje ze grrr aaargh WAAAGH!

Urmm.. Nah, świat z gry.

Dark to jest wampir :P

EDIT.
Ten lovecraftowy to się zwie Arkham, bodajże, right?
Ostatnio edytowano 19 cze 2006, 20:16 przez Balduran De'Arnise, łącznie edytowano 1 raz
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forgotten Realms