Forgotten Realms światem kiepskim?

Czyli Elminster i Spółka.

Forgotten Realms światem kiepskim?

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 16 paź 2004, 18:38

Cóż... nie będę się dłużej krył - ja uważam świat FR za kiepski. Jest to zlepek przeróżnych ras i profesji, czarów i bóstw, które nie grają ze sobą jakoś rewelacyjnie. Owszem, Drowy są spoko, niziołki, pół-orki... ale Dzikie Elfy? Albo 10 różnych rodzajów krasnoludów? Pomieszane z popapranym, jak dla mnie... Wiem, że to niezbyt dobre miejsce na taki post, ale gdzieś go musiałem umieścić.
Aha - mój komentarz jest w ogóle przeznaczony dla D&D. System ten dla mnie, to Diablo gier fabularnych. Niech argumentem to potwierdzającym jest chociaż osobna księga stworów... z dinozaurami na czele! Zaraz ktoś rzuci, że Zew Chtulhu też ma Xięgę Bestyj... ale cóż - to zupełnie inny system, prawda?
Jednocześnie nie atakuję graczy - wiadomo, dla każdego coś miłego... ale w D&D więcej jest z Hack & Slashy niż ROLE PLAYING. Kolejny przykład potwierdzający to: Bard jest bardzo kiepską postacią... w porównaniu choćby z Trubadurem z Earthdawna. Będzie jakiś odzew, czy może kick?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Re: Forgotten Realms światem kiepskim?

Postprzez Jok » 16 paź 2004, 19:20

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a): Zaraz ktoś rzuci, że Zew Chtulhu też ma Xięgę Bestyj... ale cóż - to zupełnie inny system, prawda?

Prawda :D
A co do tych ras to i ja nie lubie takich udzwinien jak polsmok arcy mag
Jok

Postprzez naimad » 16 paź 2004, 21:31

A mnie się to właśnie podoba:)

Dlaczego?? Bo FR łączy wszystkie fajne cechy różnych swiatów i zlepia je razem, przy okazji dodając jeszcze nieco od siebie. Śiat mimo wad ma jedna wzięcie wśród graczy no i nieprędko zostanie uznany za kiepski
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jok » 16 paź 2004, 21:44

ma wziecie ale wsrod mlodszego pokolenia. starsze pokolenie , to pierwsze wybiera raczej dojrzalsze systemy a jesli juz dd to 3 edycja a nie 3.5
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 17 paź 2004, 09:33

Dlaczego?? Bo FR łączy wszystkie fajne cechy różnych swiatów i zlepia je razem, przy okazji dodając jeszcze nieco od siebie.

Właśnie to jest do bani. Przez to, ten świat jest nijaki. Spotkasz tu i potężnego arcydemona i nekromantę i smoka (10 różnych rodzajów?) i niziołka-zboczeńca... Ten mętlik jest dla mnie nie do zniesienia. A poza tym, sorry, ale jak ja słyszę gracza w D&D, który mówi, że ostatnio zabili dwa smoki, nie tracąc przy tym ani jednej postaci... Po pierwsze - jakim prawem zabili smoka? Jok mnie zna, więc wie, dlaczego mnie to bulwersuje. A po drugie... jaki sens jest grania w RPG jak można pograć w Diablo II po sieci? Albo w Neverwinter Nights? Bo na dobrą sprawę, prowadzenie rozgrywki tam opiera się na ilości stworów danych w danym miejscu... jak niektóre sesje o których słyszałem i parę na których byłem jako obserwator...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jok » 17 paź 2004, 14:05

Tak znam Kristofa a Kristof mnie zna...i wie ze mnie bulwersuje smierc kazdego smoka ;)
Jok

Postprzez naimad » 17 paź 2004, 19:03

Wg mnie jeśli MP jest doświadczony, zna FR i wie co na sesji można a co nie, z takiej sesji wcale nie musi wyjść sieczka. cRPGi typu Neverwinter - zgadzam się, za dużo tam walk a za mało zagadek i konwersjacji, ale prawdę mówiąc, większość graczy bawiących się w komputerowe erpegi leci przede wszystkim na to....

Co do śmierci dwóch smoków... wracam do mojego pierwszego zdania. Jeśli MP się to nie podoba, może uczynić smoki silniejszymi, albo w ogóle nie zamieszczać ich w scenariuszu :)
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez shira_ » 6 lis 2004, 22:39

popieram naimand!...jeżeli ktoś umie poprowadzic odpowiednia sesja...wyśrodkować wszystkie elementy które powinna zawierać fajna sesja....znaleźć złoty środek.....to wcale nie musi wyjśc z tego dno...sama byłam graczem nie jednej dobrej sesji i to jako bard lub łotrzyk ....i było rewelacyjnie...
shira_

Następna strona

Powrót do Forgotten Realms