Trylogia Doliny Lodowego Wichru

Czyli Elminster i Spółka.

Postprzez Timer » 7 lis 2005, 16:16

Czytalem jedna ksiazke Salvatora osadzona w GW i stwierdzam, ze jest beznadziejna. Wogole nie bardzo przepadam za ksiazkami z tego swiata.
W porownaniu z polska fantastyka Salvatore jest o tyle kiepski, ze tworzy strasznie monotonne dialogi,a w sadze, powiedzmy Wiedzmin, Sapkowskiego sa one naprawde wciagajace i stanowia najwieksza chyba atrakcje. Poza tym w swoich dialogach Salvatore chyba probuje wszystkich zadziwic swoja znajomoscia najrozniejszych slow, gdzie zwykly wiesniak umie sie wyslawiac jak polski posel, albo inny intelektualista. Za to u Sapkowskiego jest przeciwnie. Po samym tekscie mozna poznac czy jest wypowiadany przez zwyklego wiesniaka, krola czy jakiegos innego przedstawiciela nizszej czy wyzszej wartwy spolecznej.
Timer

Postprzez Laela » 9 lis 2005, 16:39

Pamietaj ze ksiazki Salvatora sa tlumaczone- chyba ze czytasz oryginały...wiec to nie slavatore uzywa dziwnych słow tylko tlumacz je stosuje :D ale to przy okazji..cóz..nie czytałam zadnej ksiazki polskiego pisarza fantasy...i jakos sie nie pale do tego..cóz...co prawda mam na oku sapkowskiego, ale poczekam do wakacji...moze uda mi sie nazbierac troszkę funduszy to jakąs knige kupie i powiem co mi sie bardziej podoba :D
Laela

Postprzez Timer » 9 lis 2005, 17:06

Jedna ksiazke Salvatora czytalem w oryginale i moge cie zapewnic, ze to nie wina tlumacza:P
Timer

Postprzez Bąku » 13 sie 2007, 23:53

hehe a wiecie co - mnie się nawet podobało
ale to mozę daltego że nie czytałem za wiele z FR (mniej niż dychę) i to moze dlatego
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Poprzednia strona

Powrót do Forgotten Realms