Broń palna w Faerunie.

Czyli Elminster i Spółka.

Postprzez Balduran De'Arnise » 19 paź 2005, 21:24

Rybson-> Czyli krótko mówiąc podchodzą ci klimaty Arcanum :wink:

O ile jakieś wybujałe zasilanie golemów mi pasuje o tyle broń palna i łodzie podwodne (A są) to już gruba przesada na mój gust, nie w Faerunie :roll:
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez BajMic » 26 paź 2005, 17:49

Pozwolę sobie zauważyć, że broń palna z Faerunu różni się od normalnej jedną podstawową rzeczą: prochem. :)

Proch strzelniczy w FR nie został odkryty. Zamiast niego używa się prochu dymnego (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy) i jest on tworem wyłącznie magicznym - nie występuje w naturze (o ile przyjmiemy, że magia nie jest w FR naturalna). To zmienia lekko stosunek do broni palnej.

Po pierwsze: nie jest to już całkiem wynalazek z takiego i takiego wieku, tylko przedmiot pół-magiczny, albo magiczny substytut niemagicznej broni.

Po drugie: wielu czarodziejów po prostu by się wkurzyło, że prosty Magic Missile zajmuje im tyle czasu studiów, a jak przyjdzie co do czego to jakiś przypadkowy pachołek potrafi dokonać takich samych szkód metalową rurą. Dlatego ten proch jest zakazany w miastach takich jak np. Waterdeep.

Po trzecie: jak już się uprzesz, żeby mieć taką pukawkę, to jedyna droga zdobycia prochu to jakiś czarodziej, który ci go sporządzi a jak widać w pkt. 2 raczej trudno go będzie przekonać.

Sam rodzaj broni to wyłącznie pistolety skałkowe, muszkiety itp. Jestem przekonany, że występują one nie tylko w Lantanie, ale i większości miejsc na kontynencie. Oczywiście w śladowej ilości.
BajMic

Postprzez naimad » 2 lis 2005, 16:40

Rybson napisał(a):Innymi słowy - gnom łotrzyk dyplomata z małym pistoleten skałkowym...
Człowiek tropiciel z przewieszoną przez plecy prymitywną strzelbą...
itd...
Mi pasuje

No a mnie nie za bardzo :P. Dla mnie lud Faerunu powinien mieć najwyżej bardoz prymitywną broń palną z równie nieskomplikowanymi mechanizmami... gdzie wtedy 'równowaga'? Po co taki paladyn biegałby z mieczem, skoro mógłby odstrzeliwać wrogów ze sztucera?
Nie no, może katastrofą by to nie było... wszka każdy może zmieniać na swoje potrzey zasady tak jak chce - ale jesli panowie z Wizards zaserwowaliby nam coś takiego, to raczej by mi to nie odpowiadało.

Co zaś się golemów tyczy - faktycznie, wiele im do robotów nie brakuje. Ale są one napędzane magicznie i tak naprawdę to nie wnikam jak działa ta magia... niech sobie po prostu działa. Golemy chodzą, walczą, wykonują polecenia panów i niech tak będzie... ważne że są istotami które żyją dzięki magii a nie działają powiedzmy jak telefony komórkowe, któe trza podłączać do ładowarki :P

nie no, może trochę przesadzam - ale w każdym bądź razie, zbyt zaawansowana technologicznie broń palna, wystepująca w Faerunie - to delikatnie mówiąc, nie dla mnie.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Timer » 6 lis 2005, 19:53

Z tego co czytalem to w swiecie FR nie wynaleziono prochu jako tako. Zostal od podarowany wyznawcom Gonda. Mozna o tym przeczytac w "Drodze do świtu" Salvatora. Moge sie mylic:P
Timer

Postprzez ninecom » 30 gru 2005, 20:59

Ale jaka broń palna (do tego prymitywna) wygra z jakim kolwiek czarem. ????
"Na wojnie nie ma nagrody za II miejsce"
ninecom

Postprzez Misiekh » 30 gru 2005, 21:09

Dowolna ;). Kula wylatuje z lufy szybciej niż słowa z ust maga. Wystarczy zdążyć strzelić 8)
Misiekh

Postprzez Rybson » 30 gru 2005, 21:38

Oj misiekh, nie zgadzam sie z toba. Bełty z kuszy tez szybko lecą, i też wystarczy spust nacisnąć, a jednak z magami raczej kusznicy szans nie mają...
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez ninecom » 31 gru 2005, 01:11

ochrona przed pociskami :]

i pule moga mnie (hmmm nie wiec co moga :D)
"Na wojnie nie ma nagrody za II miejsce"
ninecom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forgotten Realms