Broń palna w Faerunie.

Czyli Elminster i Spółka.

Broń palna w Faerunie.

Postprzez melimila » 21 lis 2004, 17:12

Czy w Faerunie wynaleziono już broń palną?? Jeśli tak, to jaką i gdzie? Sorki za moją niewiedzę ale póki co nie posiadam jeszcze Opisu Świata
melimila

Postprzez naimad » 21 lis 2004, 17:19

Oczywiście broń palna, choć w bardzo prymitywnej odmianie, została już w Faerunie wwynaleziona, a dokładniej przez gnomy na wyspie Lantan.

Wątek pozostawiam otwarty w celu umożliwienia forumowiczom dyskusji na temat ogółu broni palnej w Faerunie i jej używania
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Rizzen » 7 sty 2005, 15:07

Broń palna nie powinna się pojawić w Zapomnianych Krainach... Po prostu nie pasują mi pistolety i armaty do lochów i smoków. O czarach nie wspominam :) Co będzie jak podczas mojej wyprawy ork potraktuje mnie karabinem maszynowym :lol: ?
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez naimad » 7 sty 2005, 17:35

Wiadomo Rizzen, że w D&D raczej nigdy nie będzie karabinów maszynowych albo rewolwerów... wszelka broń palna jaka istnieje w Faerunie, nie jest taką nowoczesną technologią

A z tego co wiem, to i tak jedyna broń palna w Faerunie to samopał :lol: taki jaki był np. w Ogniem i Mieczem :)
naimad

Postprzez maestro » 12 kwi 2005, 06:23

Hm.. samopał jeszcze ujdzie. Ale wwedług mnie w Faerunie nie powinna pojawić się żadna broń palna. Zniszczyłoby to w pewnym stopniu klimat świata. Taka broń palna i takie jej rozpowszechnienie jak teraz mi odpowiada - mają ją tylko gnomy z Lantanu i wystarczy
maestro

Postprzez naimad » 18 kwi 2005, 07:04

W pewnym stopniu? Chłopie, toż to rozwaliłoby całe Zapomniane Krainy. To byłby już zupełnie inny świat. Nie mam nic przeciwko domowemu zmienianiu zasad, ale gdyby Wizardsi zrobili nam taki numer (taki ze w FR pistolety i karabiny bylyby ogolnodostępne), to chyba już nigdy nie zainteresowałbym się podręcznikami do Zapomnianych Krain
naimad

Postprzez Louner » 12 paź 2005, 14:54

Myślę, że taki karzełek ze sztucerem nie zepsułby klimatu Faerunu. W końcu to krasnale/gnomy specjalizują się w technice/mechanice.

Poza tym, to nie jedyne maszyny w D&D. A golemy i ich 'zasilanie'? ;) Może to i magia, ale myślę, że tylko niewielkim błędem byłoby porówanie ich do robotów.
Louner

Postprzez Rybson » 19 paź 2005, 21:16

A ja uważam, że postać skopiowana z Mrocznej Wieży, czyli Roland Rewolwerowiec, nie zepsula by klimatu. Po prostu niema szans. Ta postać sama w sobie jest mega klimatyczna. Inna sprawa - wiedzieliscie filmik do WoW? Tam jest krasnal z jakas strzelba i wg mnie pieknie pasuje.

Innymi słowy - gnom łotrzyk dyplomata z małym pistoleten skałkowym...
Człowiek tropiciel z przewieszoną przez plecy prymitywną strzelbą...
itd...

Mi pasuje :)
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Następna strona

Powrót do Forgotten Realms