Broń palna w Faerunie.

Czyli Elminster i Spółka.

Postprzez Misiekh » 31 gru 2005, 02:03

Jeśli spodziewasz się ataku i zawczasu rzucisz ochronę, to masz szanse ;). Jeśli się nie spodziewasz, to zanim zamachałapisz będziesz dziurawy jak sito (albo kolczasty jak jeżozwierz, skoro już Rybson mówi o kuszach ;) ).
Misiekh

Postprzez ninecom » 31 gru 2005, 12:57

Co do kuszy to na poczatek trzeba ja załadowac :D tak jak i pizdolec :P
"Na wojnie nie ma nagrody za II miejsce"
ninecom

Postprzez Rybson » 31 gru 2005, 13:28

Ciężka kusza została w ogóle po macoszemu potraktowana w DnD, ona powinna miec 5k4 damage przynajmniej, jest nieporownywalnie mocinejsza od luku czy innego strzelającego badziewia. To samo tyczy się zasad odnośnie broni palnej opisanych w PMP - za małe obrażenia. Wiem, ze jest to robione po to, aby postać nie ginęła od jednego strzały, ale.... zazyczaj ginie się od jednego strzału!!
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Blady » 31 gru 2005, 13:46

Nie wiem czy popwinienem się wypowiadać na ten temat gdyż jestem raczej niewtajemniczony w sprawy tego systemu. Jako prawdopodobnie najwiekszy nóób fantastyczny na tym forum wygłosze jednak swoją opinie.
Podobne rozwiązanie z bronia palną zaobserwowałem w książce A. Ziemiańskiego "Achaja" . Rozwiązanie samo w sobie jest dość ciekawe, jednak przez bohaterów utworu jest postrzegane jako koniec ery rycerzy i szernierzy.
System o którym mówicie opiera się prawdopodobie na wojownikach i magach więc wprowadzenie broni palnej może troche namieszać.
To jest nieprofesjonalne zdanie forumowego nóóbka :)
Blady

Poprzednia strona

Powrót do Forgotten Realms