Entreri konta Drizzt

Czyli Elminster i Spółka.

Entreri konta Drizzt

Postprzez melimila » 21 lis 2004, 17:10

Którego z tych dwóch panów wolicie? Ja osobiście wolę entreri'ego, mimo że ma zły charakter. Jakoś bardziej go rozumiem. Co innego jest z Drizztem - nie dosyć że mroczny elf który wyrzekł się dziedzictwa, to jeszcze charakter dobry!? Coś tu nie tak :)
melimila

Postprzez naimad » 4 gru 2004, 21:11

Ja szczególną sympatią nie darzę ani jednego ani drugiego... czasem jak nie mam nic do roboty to sięgam po coś autorstwa RASa. Myślę że Drizzt jest całkiem fajną postacią a Entreri też dobrze jest zrobiony, ale już do takiego zamiłowania dla postaci z mojej strony jak np. do Quenthel Banere albo Elminstera to obydwum panom wiele brakuje.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Cieniarz » 29 maja 2005, 08:52

Ja wolę Artemisa, a to dlatego że jego "psychika" mi się wydaje ciekawsza :) Drizzt jest dobrą postacią z założenia, a Entreri złą chodź nie do końca... przykładem jest jego zachowanie w Słudze Reliktu (Ścieżki Mroku)
Cieniarz

Postprzez naimad » 28 sie 2005, 10:01

"Sluge Reliktu" czytalem juz jakis czas temu i wlasnie wtedy Artemis Entreri bardzo sie zmienil. Salvatore najwyrazniej zauwazyl, ze nie ma sensu tworzyc postaci do szpiku kosci zlych, bo w gruncie rzeczy latwo poznac ich na wylot. Wtedy wlasnie tchnal w Artemisa zycie.
Ale zeby tez nie bylo zbyt nielogicznie, postac ta nie czyni w ksiazce rzeczy szczgolnie dobrych. Wygladalo mi to raczej na znuzenie wiecznego zabojcy, ktoremu w gruncie rzeczy wszystko jedno, czy daruje wiesniakowi zycie, czy tez wbije mu noz w plecy...
W kazdym badz razie z ksiazki na ksiazke postac Entreri'ego staje sie coraz ciekawsza. Osobiscie z niecierpliwoscia czekam na dylogie Artemisa, która bodajze jest juz wydana w USA (albo wkrotce bedzie), a za jakis czas z pewnoscia ISA p0kusi sie o wypuszczenie jej na polski rynek.

co nie zmienia oczywiscie faktu, ze postaci tej do doskonalosci jeszcze troche brakuje
naimad

Postprzez Timer » 6 lis 2005, 19:58

Z poczatku zdecydowanie wolalem Drizzta, ale zmienilo sie to za sprawa autora. Przez kilka pierwszych czesci byl naprawde ciekawa postacia, ale z kolejnymi tomami stawal sie coraz bardziej nudny i przewidywalny. Entreri stal sie ciekawszy w Sludze Reliktu i dlatego wybieram jego jako ciekawsza postac. Jestem bardziej niz pewien, ze i on stanie sie wedlug mnie nudny, gdyz nie watpie ze Salvatore bedzie o nim jeszcze duzo pisal. Wedlug mnie ksiazki Salvatora staly sie czysto komercyjne i w moich oczach zamienia sie w taka ksiazkowa telenowele.
Timer

Postprzez naimad » 6 lis 2005, 20:02

Timer napisał(a):Wedlug mnie ksiazki Salvatora staly sie czysto komercyjne i w moich oczach zamienia sie w taka ksiazkowa telenowele

I tu masz Timerze rację. Salvatore'owi najzwyczajniej brakuje wyczucia, kiedy z daną postacią skończyć. Jeśli chodzi o Drizzta, powinien to zrobić po dolinie lodowego wichru i trylogii mrocznego elfa. I co się stało? W pewnym sensie spieprzył całkiem niezłą postać. I prawdopodobnie to samo zrobi z Artemisem, chocaż póki co, nie chcę złowróżyć ;)
naimad

Postprzez Gizbar aka Bocian » 17 lut 2006, 17:19

Jestem rozdarty pod tymwzględem. Z jednej strony lubię Drizzta (drizzita:)), a z drugiej Artemis bardziej pasuje do mojego stylu i charakteru. No i ten jego sztylet... Po prostu marzenie...
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Postprzez Villmar » 30 cze 2007, 15:58

Ja wole Entreriego przedewszystkim za to, że jest bardziej klimatyczną postacią niż Drizzt. Owszem, do drowa w sumie nic nie mam, też jest ciekawą postacią, lecz Artemis wyzbył się tej cukierkowości, która towarzyszy Drizztowi od samego początku...
Z każdym morderstwem staję się mądrzejszy, a dzięki nabytej mądrości staję się silniejszy...
Villmar

Następna strona

Powrót do Forgotten Realms