Kolejność czytania książek z FR

Czyli Elminster i Spółka.

Kolejność czytania książek z FR

Postprzez melimila » 20 lis 2004, 18:18

Mam zamiar rozpocząć czytanie książek ze swiata fr. Mam juz cykl sciezki mroku i nie wiem co dalej. Moze cos poradzicie??
melimila

Postprzez naimad » 20 lis 2004, 21:39

Zacznij może od Trylogii Doliny Lodowego Wichru. Cykl Ścieżki Mroku raczej nie powinien rozpoczynać przygody z książkami. Może Trylogia Kamienia Poszukiwacza albo Awatarów?? Ewenutalnie Saga Cormyru.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Montaron » 16 kwi 2005, 14:53

Ja bym zaczął od jakiejś antologii. Najlepiej Krainy Chwały. Ale równie dobrze może być cykl wojen pajęczej królowej albo Groźba z Morza. Sęk właśnie w tym aby nie zaczynać od Salvatore'a, bo wielu się przez niego zraża :!::!::!::!:
Montaron

Postprzez Cieniarz » 29 maja 2005, 08:26

Montaron'ie pozwole sobię się z Tobą nie zgodzić. Ja zacząłem od Salvatora a dokładniej od Trylogii Mrocznego Elfa i gdybym nie zaczął tego czytać dalej bym żył w nieświadomości że FR to cały świat książek i gier. A co do wypowiedzi Naimad'a żeby zacząć od Trylogii Lodowego Wichru, sądzę że najpier wypada przeczytać Trylogie Morocznego Elfa aby poznać Drizzt'a i dowiedzieć się jak to się stało że ten mroczny elf żyje na powierzchni :) Takie jest moje skromne zdanie. Z poważaniem dla przedmówców wywody snół Cieniarz :D
Cieniarz

Postprzez naimad » 30 maja 2005, 14:24

To wszystko zależy od gustu. Kiedyś miałem mniej wysublimowany gust jeśli chodzi o książki, i lubiłem czytać 'młócki' typu Wrota Baldura. Dlatego też "dzieła" Salvatore'a czytałem z przyjemnością. Gdybym w tej chwili miał zaczynać czytanie od Salvatore'a, z pewnością bym się zraził...
Salvatore'a poczytać można, ale nie trzeba. Osoby niewymagające mogą go śmiało czytać, osoby wymagające troszkę więcej powinny raczej kierować się ku autorom takim jak Troy Denning lub Elaine Cunningham. Tyle jeśli idzie o gust.
A jeśli chodzi o poznanie historii i wprowadzenie w świat - pozostaję przy mojej wcześniejszej wypowiedzi
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Timer » 6 lis 2005, 20:08

Mi sie szczegolnie podoba seria Piesni i Miecze, a takze Grozba z Morza. Nie potrzeba w nich szczegolnej znajomosci historii Faerunu, zeby zrozumiec tresc.
Mozna takze zaczac od antologi. Osobiscie najbardziej bym polecal Krainy Podmroku lub Krainy Magii. Zdecydowanie najgorsza z antologi jest Krainy Glebin, w ktorej znalazlem tylko 1 opowiadanie godne uwagi.
Timer

Powrót do Forgotten Realms