Ulubiony pisarz Forgotten Realms

Czyli Elminster i Spółka.

Postprzez naimad » 13 lip 2006, 22:13

Niestety nigdy nie miałem okazji czytać dzieł Salvatore'a spoza Forgotten Realmsów. Wiem tylko tyle że to co pisze o FR trzyma bardzo nierówny poziom. Jeśli jednak jest tak jak mówisz, to interesujące wydaje się dlaczego w swoim świecie Salvatore czuje się tak dobrze, natomiast znacznie słabiej w FR. Wiadomo, zawsze lepiej opisywać coś własnego. Jeśli TWD jest aż tak dobra... to cóż, może Salvatore niepotrzebnie babrał się w Zapomnianych Krainach.. bo coby nie mówić, właśnie za drizztowskie powieści wielu polskich czytelników się od niego odwróciło.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 13 lip 2006, 23:12

Cóż, za Drizztowskie powieści, to ja mam kumpla, który go kocha. I ogólnie, mam wrażenie, że jednak panuje przekonanie, iż to właśnie Salvatore jest z tej górnej półki jeśli chodzi o FRy. Na pewno dużo napisał... Ale on to osobny topic.

Ja, jako że FRów nie cierpię, nie znam żadnych książek osadzonych w tym świecie (poza tytułami).
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez atreides » 14 lip 2006, 07:06

Salvatore nie lubi FR. Ale nie moze sie wycofac, bo ma kontrakt z Wizards of the Coast o ti wlasnie WOTC mu zleca o kim i o czym kiedy ma pisac... Smutne.
http://www.pobt.prv.pl - Po dobrą fantastykę zapraszam tutaj.

Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - Fryderyk Nietzsche
atreides

Postprzez bigmagic » 14 lip 2006, 13:45

Salvatore jest jednym z współtwórców Fr.
Troszkę tego nierozumiem jak można nielubić wykreowanego przez siebie świata.
Pozatym jego ksiązki są cały czas na liście bestselerów New York Times-a więc to musi o czymś świadczyć.
No i ogólnie mi się on podoba za książki o wyżej wspomnianym Drowie.
Piszcie co chcecie ja Salvatora lubię.
I przypominam, że o gustach się niedyskutuje.
bigmagic

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 14 lip 2006, 15:10

bigmagic napisał(a):Pozatym jego ksiązki są cały czas na liście bestselerów New York Times-a więc to musi o czymś świadczyć.

Świadczy. O jego popularności. Ale jak to mawiają: "Jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić." Oczywiście nie zawsze ta zasada ma zastosowanie (ciężko nazwać gównem np. Bułhakowa, którego uwielbia wielka ilość ludzi), ale niestety w przypadku takich zestawień o których piszesz, to często tak jest, że bestsellerami zostają właśnie książki przeciętne, które są po prostu popularne.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Re: Ulubiony pisarz Forgotten Realms

Postprzez Shadowhand » 6 sty 2014, 13:22

Elaine Cunningham za cykl "Pieśni i Miecze"
Shadowhand

Poprzednia strona

Powrót do Forgotten Realms