Ulubiony pisarz Forgotten Realms

Czyli Elminster i Spółka.

Ulubiony pisarz Forgotten Realms

Postprzez naimad » 18 lis 2004, 21:02

Kto jest Waszym ulubionym pisarzem tworzącym w świecie FR?? Osobiście najbardziej lubię Thomasa M. Reida i Richarda Lee Byersa, Richarda Bakera. Łatwo się domyślić, że są to autorzy wydanych dotąd w Polsce trzech tomów wojny pajęczej królowej.

Nie mam nic przeciwko Elaine Cunningham, choć nie czytałem zbyt wielu jej utworów.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez sirlan » 6 kwi 2005, 07:21

Heh, na pewno nie pan Salvatore :P. Ale jesli mialbym wybierac, to postawilbym na Mela Odoma, za trylogie grozby z morza... jako jedna z niewielu sag mi sie nawet spodobala
sirlan

Postprzez naimad » 6 kwi 2005, 11:07

Slavatore... zależy dla kogo. Ma przebłyski formy czasami, ale ogólnie kiepski z niego pisarz. Zdecydowanie nie jest najlepszym z autorów FR.
Co do Mela Odoma, to właśnie czytam trzeci tom Groźby z Morza- całość trzyma przyzwoity, choć nie wysmienity poziom. "Wzbierająca Fala" to powieść bardzo dobra, "Pod Spadającymi Gwiazdami" nieco opuściła loty, a "Oko morskiego diabła", jestem w okolicach 100 strony, zdaje się trzymać poziom tego drugiego :roll:
naimad

Postprzez Timer » 6 lis 2005, 20:45

Najbardziej lubie Elaine Cunnigham, przede wszystkim za Klingi i Miecze a takze Dylogie Liriel. Co do autorow wojny pajeczej krolowej-odwalili kawal dobrej roboty, ale nie mozna oceniac autora na podstawie 1 powiesci, przez niego napisanej.
Timer

Postprzez atreides » 12 lip 2006, 09:20

Jak wyżej. Moją idolką jest Elaine Cunningham i to na niej staram się wzorować w mojej karierze pisarskiej. Dziękuję jej przede wszystkim za cykl "Pieśni i Miecze" (a nie Klingi i Miecze ;) ;) ) - za barwne postaci, nietuzinkową fabułę i... żywy świat, przedstawiony przez nią w książkach z tego cyklu.

Pozdrawiam.
http://www.pobt.prv.pl - Po dobrą fantastykę zapraszam tutaj.

Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - Fryderyk Nietzsche
atreides

Postprzez bigmagic » 12 lip 2006, 12:28

Najlepszy pisarz
R.A. Salvatore
bigmagic

Postprzez naimad » 13 lip 2006, 19:26

BigMagic -> przydałoby się kilka słów wyjaśnienia :). Dlaczego preferujesz właśnie Salvatore'a, czym autor tak bardzo Ci zaimponował.

W każdym bądź razie, mój stosunek do niego nie zmienił się od zeszłego roku (patrz mój poprzedni post w tym temacie). Uważam iż autor ten jest czasami w lepszej, czasami w gorszej formie, z przewagą tej gorszej. Głównie dzięki temu, że doskonale rozpoczyna swoje cykle lub sagi, ale coraz następne tomy są coraz to słabsze - tak było np. w Pięcioksięgu Cadderly'ego.
naimad

Postprzez atreides » 13 lip 2006, 20:56

Naimadzie ksiazki FR Salvatare'a sa generalnie denne. Polecam natomiast jego autorska sage, w autorskim swiecie - Trylogię Wojen Demona i dwie kontynuacje: Mortalis i Panowanie. Naprawdę BOSKIE. Jedne z najlepszych powieści, nie tylko fantasy, jakie w życiu czytałem. A powiedzmy jako ten pisarz, widziałem na oczy wiele. P - o - l - e - c - a - m
http://www.pobt.prv.pl - Po dobrą fantastykę zapraszam tutaj.

Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - Fryderyk Nietzsche
atreides

Następna strona

Powrót do Forgotten Realms