Forgotten Realms Campaign Setting

Czyli Elminster i Spółka.

Forgotten Realms Campaign Setting

Postprzez naimad » 3 lis 2004, 15:19

Podręcznik wydany dość dawno bo ponad pół roku temu... a jednak bez niego z kampanię w FR ani rusz.

Wg mnie to chyba najlepiej wydany podręcznik w historii ISY, nie ma błędow i w ogóle, no chyba że jeśli brac pod uwagę literówy :)

Co o tym sadzicie??
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez sirlan » 12 gru 2004, 13:09

Podręcznik owszem bardzo dobry, swietnie wydany... ale to tylko zupełne podstawy jeśli chodzi o FR. Jeśli chcesz orzegrać sesję która będize się opierała na dokładniejszych szczegółach to są wydawane osobne settingi...

Poza tym zdziwiło mnie przetłumaczenie Candlekeep jako świecowa wieża... według mnie powinno pozostać tak jak było
sirlan

Postprzez naimad » 12 gru 2004, 14:56

To nie tylko jedno nieporozumienie w tłumaczeniu, sądzę że zamiast Cienistych Złodziejów, na przykład, powinno być "Złodzieje Cienia", zdązyłem się już przyzwyczaić do standardu narzuconego przez cRPGi, w tym przypadku Baldur's Gate 2
naimad

Postprzez maestro » 6 kwi 2005, 18:28

E tam czepiacie się. Sądzę, że FRCS to podręcznik bardzo dobry, jestem w stanie odważyć się na stwierdzenie, żże najlepszy z wydanych w Polsce podręczników do D&D. Te zgrzyty w tłumaczeniu w niczym nie przeszkadzają. Baaa, nawet można się do nich przyzwyczaić. Nie da się jendak ukryc, że podręcznik opisuje Faerun jedynie powierzchownie, i aby odbyć ciekawą, szczegółową kampanię w FR będzie trzeba sięgnąć po podręczniki opisujące poszczególne regiony.
maestro

Postprzez sirlan » 9 kwi 2005, 12:48

Pewnie że bardzo dobry, mnie jednak chodzi o przyzwyczajenia. Bo ja już sie przyzwyczaiłem do nazwy Candlekeep i taka Świecowa Wieża mi po prostu nie odpowiada. Tak samo jak przytoczeni przez Naimada Cienisści Złodzieje. Tłumaczenie z Baldura było o wiele lepsze.
Ale nic to, prawdziwe zgrzyty to się trafiają w książkach beletrystycznych o FR
sirlan

Postprzez naimad » 3 cze 2005, 21:08

Zgadzam się, względem beletrystyki FR, każdy inny podręcznik jest doskonały, a FRCS zwłaszcza. Nie ma się jendak co oszukiwać, że Opis swiata traktuje Zapomniane Krainy po macoszemu. Prawdziwy szczegółowy opis poszczególnych miejsc, kultur i ras ujrzymy w dodatkowych podręcznikach.
FRCS daje jedynie bardzo ogólny wgląd na świat Zapomnianych Krain, wystarczający jednak do tego aby można było w nim sprawnie prowadzić kampanie.
naimad

Powrót do Forgotten Realms