Pomysły na epickie przygody w FR.

Czyli Elminster i Spółka.

Pomysły na epickie przygody w FR.

Postprzez melimila » 21 lis 2004, 17:11

Jakie macie pomysły na zrobienie przygody w świecie FR dla epickich postaci? Przypominam ze chodzi tu TYLKO o pomysły w FR
melimila

Postprzez naimad » 21 lis 2004, 20:24

Jest wiele różnych pomysłów...

Jeśli chciałabyś zagrać w Czasie Kłopotów, to możnaby dać graczom bogów jako postacie - celem jest zdobycie Tablic Przeznaczenia i oddanie je lordowi Ao. Pomysł dokładnie taki sam jak w Trylogii Awatarów, jednakże bitwy bogów potrafią być naprawdę interesujące.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez naimad » 23 lut 2005, 15:49

Teraz mi wpadł do głowy kolejny pomysł na epicką przygodę - polowanie na Elminstera :P
naimad

Postprzez Montaron » 3 maja 2005, 18:04

Pełno pomysłów na epickie przygody znalazło się w Podręczniku Przygód Epickich, wystarczy wprowadzić te pomysły do świata Zapomnianych Krain i gotowe. I po co się męczyć :?:
Montaron

Postprzez naimad » 5 lip 2008, 21:52

Montaron napisał(a):I po co się męczyć ?

Choćby dlatego, że z reguły pomysły w podręcznikach od D&D albo nie należą do najlepszych (za dużo h'n's) albo są tak naprawdę jedynie "zajawkami", które MG dają myśl przewodnią scenariusza, a całą resztę opracować musi nie kto inny, jak właśnie MG. Nie pamiętam jednak dokładnie jak to było ze wspomnianym przez Ciebie "Epic level handbookiem", może w tym podręczniku było inaczej.

Ogólnie rzecz biorąc - dawno już nie grałem epickimi postaciami epickich przygód. Pamiętam jednak, że Podręczniku Poziomów Epickich zawarto kilka naprawdę ciekawych bestii, gotowych do wykorzystania na tego typu sesjach. Same tylko epickie potwory mogą często stanowić źródło inspiracji do epickich przygód. Dla przykładu - jedną z ostatnich epickich przygód przeze mnie rozegranych, była obrona pewnej doliny przed gigantycznym robactwem znanym z w/w podręcznika. Tak, wiem jak to brzmi, wielkie robale przebiegające przez kolejne wioski i niszczące wszystko na swej drodze - ale ich atak był jedynie częścią większej intrygi, mimo, że większość sesji skupiała się właśnie na obronie przed insektami. Co ciekawe, udało się wtedy stworzyć nastrój jako takiej grozy - wszak nieczęsto ma się do czynienia z pająkami wielkości np. współczesnej hali sportowej :P, niepokój był odczuwalny, i mimo, że przygoda była epic, to z całą pewnością nie heroic.
naimad

Postprzez Rizzen » 7 lip 2008, 19:46

naimad napisał(a):Teraz mi wpadł do głowy kolejny pomysł na epicką przygodę - polowanie na Elminstera :P

To faktycznie dobry pomysł, ale nie należy zapominać o tym, że Elminstera nie da się zabić :D Bo rozumiem, że miałaby to być zabawa w łowców głów ;)

Patrz czar "Wybieg Elminstera" :) Koleś jest niemalże nieśmiertelny :P
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Re: Pomysły na epickie przygody w FR.

Postprzez riham » 22 lis 2014, 05:46

Moim zdaniem zarówno Upadek jak i Powstanie są jednymi z najlepszych książek wydanych w Polsce. O wiele lepiej oddają klimat drowow niż cała saga o Drizztcie. Bohaterowie (w szczególności Phaerun) są niewątpliwie ciekawi. Jednym słowem warto przeczytać te książki. Mam również nadzieję, że kolejne części będą równie ciekawe
riham
riham

Powrót do Forgotten Realms