The Spoils

Trzymasz los postaci w własnych rękach.

The Spoils

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 25 cze 2009, 23:43

Taka zabawna karcianka, można ją obejrzeć na Rebelu. Szczerze powiedziawszy nie wiem o niej prawie nic, ale kusi mnie że niby jest CCG (w Magica już nie chcę się bawić) no i wygląda bardzo interesująco. Słyszał ktoś coś?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Chitos » 14 sty 2010, 19:22

Trochę pograłem w ten wynalazek na ostatnim TDF'ie, jeśli nadal jesteś zainteresowany to służę informacjami, póki co napisze ogólne wrażenia z gry. W karcianki co prawda długo nie grywam i miałem póki co styczność z trzema (M:TG, Yu-Gi-Oh! i The Spoils właśnie). Przede wszystkim gra wydała mi się bardzo podobna do magica, z tego co pamiętam w tej grze też mamy do czynienia z 5 rodzajami talii, z tym, że obok kolorów mają one też swoje nazwy. Do dyspozycji mamy karty typów: resource(odpowiednik landów), character(czyli magicowe kreatury), tactics(czyli sorcerry lub instanty nie pamiętam teraz dokładnie), itemy(odpowiedniki artefaktów i/lub enchatów) i lokacje dające konkretne korzyści graczowi. Sama rozgrywka bardzo przypomina magica, pierwszą różnicą jest fakt, ze to karta frakcji determinuje przebieg naszej tury. Kolejną zmianą są statystyki kreaturek, mamy klasyczne odpowiadające za siłę ataku i ilość obrażeń jakie dany stwór może przyjąć i dodatkowo atrybut nazwany "speed" odpowiadający za kolejność ataku. Poza tym w grze mamy możliwość czegoś co nazywa się "atakiem w party" ale nie wiem jak dokładnie to działa. Same karty są dosyć ładnie wykonane, ozdobione fajnymi grafikami i czytelne.
Porozmawiajmy o życiu, śmierci i syntezie chlorku cyny z pierwiastków.
http://www.lastfm.pl/user/Chitos_
Chitos

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 15 sty 2010, 01:07

Heh, powinienem był już tu napisać ;) Na Essen, w październiku, kupiłem za dwadzieścia parę euro sporo talii do Spoils. I niestety się zawiodłem.

Jest to dość basic karcianka, skupiona na walce z bardzo małą (sąd wydany na podstawie talii podstawowych!) ilością opcji jeśli o opracowanie strategii chodzi. Co prawda ma jedną świetną mechanikę (na początku tury albo wystawia się dodatkowe zasoby, albo ciągnie kartę - dodatkowo za ciągnięcie kart i wystawianie zasobów podczas tury trzeba płacić), ale nie wiem czy to wystarczająco. Walka rozwiązana ciekawie, ale nie po to kupowałem Spoilsy...

Na plus opracowanie graficzne (sporo cudownych ilustracji) oraz humor, ale pod względem rozrywki - bez rewelacji. Zobaczę jeszcze, bo nie grałem wszystkimi taliami które kupiłem.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Powrót do Gry karciane