LotR TCG

Trzymasz los postaci w własnych rękach.

LotR TCG

Postprzez Milo » 24 wrz 2007, 14:37

Jak mogło na tym forum nie być tego tematu?
Wydana jakieś 5-6 lat temu gra teraz ma się już w sumie ku końcowi, ale wciąż w PL jest rzesza jej fanów -szczególnie, że Polska jest międzynarodową potęgą w tą gre(wygrywamy każde ME i MŚ na jakich się pojawimy - w tym ostatnie ME w Berlinie). Ja sam siedze w niej od poczatku i uważam, ze nie wymyślono do tej pory lepszej mechaniki dla karcianki - a siedze w wielu systemach. W skrócie polega na tym, że talia podzielona jest na strone Wolnych Ludzi o Cienie. W swojej turze grasz Drużyną, swoimi towarzyszami (dziadek jak to usłyszał, powiedział, ze to gra komunistyczna :P) pomagającymi Powiernikowi Pierścienia dojść( :D ) do Góry Ognistej - czyli przejść 9 kart miejsc. Na każdym z nich przeciwnik może wystawić swoje karty cienia(za punkty wygenerowane przez Ciebie podczas grania kart Wolnych Ludzi), z którymi Drużyna toczy walke - jeśli Powiernik zostaje zabity lub owładnięty mocą Pierścienia gra jest przegrana (2 z 3 sposobów na skonczenie gry). Jeśli Frodo dojdzie do 9 miejsca i przeżyje wygrywamy partie :lol: . Po skonczeniu tury (zadeklarowaniu się, ze w tej turze dalej nie ide - można przejść max 2 miejsca) zamieniacie się rolami - przeciwnik idzie, Ty próbujesz go utłuc drugą , "złą" połową talii :)
Jak dla mnie ra na tyle genialna, ze ani razu przez okres grania nie pomyślałem, by zrezygnować z niej kosztem czegokolwiek innego :) Szkoda tylko, że nowe dodatki nie będą się już ukazywać, jest ich raptem 19 :/ Ogólnie firma wydawnicza, Decipher, jest jedynym minusem tej gry - 0 supprotu, 0 zainteresowania. Ale gracze sami nakręcają interes. W tym roku ruszyła druga edycja Ligi Polskiej tej gry.
Zainteresowani wbijać na:
Największe forum LotRa
Forum ISA
Pozdrawiam :)
Always look on the dark side of life...
Milo

Postprzez KluchA » 24 wrz 2007, 18:20

Gralem w sporo karcianek, ta akurat mnie nie urzekla. Moze dlatego, iz kojarzy mi sie z robieniem kasy na filmach Petera Jacksona hehe.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Milo » 24 wrz 2007, 22:23

Hmmm a karcianka nie wyszła czasem przed premierą pierwszej części? Są zdjęcia z filmu, fakt, ale jak dla mnie każda karcianka ma za zadanie trzepanie kasy a czy na fali filmu czy nie, what's the difference? xD
Always look on the dark side of life...
Milo

Powrót do Gry karciane