Mag Blast

Trzymasz los postaci w własnych rękach.

Mag Blast

Postprzez Logan » 12 kwi 2007, 22:24

Kilka dni temu miałem przyjemność pograć w karciankę pt. Mag Blast. Jest to względnie nowe dzieło popełnione przez Christiana Petersena (zasady) i Johna Kovalica (rysunki). Postaci bardzo dobrze znane, pierwszy jest odpowiedzialny m.in. za planszową Grę o Tron, drugi np. za oprawę graficzną Munchkina.

Sama karcianka jest w klimacie s-f i jest nabitką z wielu kultowych produkcji w stylu Gwiezdne Wojny, Star-Trek, Warhammer 40k i innych (mi się rzuciły w oczy te trzy nawiązania).
Każdy z graczy posiada swój statek kosmiczny-matkę i wykłada po każdej stronie obstawę z pomniejszych statków (niszczyciele, pancerniki, lotniskowce...) do tego każdy na ręce ma karty specjalne. Zabawa polega na tym żeby zniszczyć wrogą flotę (atakuje się gracza po naszej lewej i prawej stronie, może grać na raz 8 osób) i zostać się ostatnim na gwiezdnym polu chwały. Śmieszne jest to, że gdy się strzela z jakiegoś działka to trzeba wydać odpowiedni dźwięk w stylu "bziuuumm" bo inaczej strzał się nie liczy :P

Gra śmieszna, rysunki i podpisy bawią jak należy, rozgrywka trwa około pół godziny. Polecam :)

Obrazek
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Orzech » 6 wrz 2007, 20:41

HA, widziałam, widziałam, miałam nawet grać, ale okazało się, że posiadacze tej gierki mają za pół godziny PKS-a i nie zdążyliśmy zagrać..
W sumie mnie to "wziuum" (czy jak to nazwać?) odstraszyło :P W końcu wszem i wobec wiadomo, że tylko faceci potrafią wydawać dźwięki naśladujące samochód/karabin maszynowy/samolot.. :P .
"Czekoladka, której człowiek nie chciał zjeść nie liczy się jako czekoladka".
Orzech

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 6 wrz 2007, 21:27

No ja bardzo chętnie bym zagrał ze względu na system trafienia "Make-a-silly-noise-or-miss(TM)" :D Nawet może wpiszę to na listę prezentów, bo na liście gier już figuruje, jest dość tania a ja lubię gierki o głupkowatych themach :D
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Logan » 6 wrz 2007, 23:06

Nom gra jest śmieszna, taka Munchkinowata (ale to chyba przez rysunki Kovalica) no i właśnie te odgłosy :) Poza tym daje radoche, jest po prostu ciekawa, w cztery osoby naprawdę się sprawdza.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Dreadking » 7 wrz 2007, 10:11

Też chciałem ją kupić :) Nigdy nie spotkałem się z tym żeby trzeba było wydawac dziwne dźwięki przy planszówkach :)
Together they walked and together they’d fall
Under the Autumn sky
With victory song behind shield-wall strong
They slashed and they battered with pride
http://squall.metal.pl/
http://www.myspace.com/111486377
Dreadking

Postprzez Orzech » 7 wrz 2007, 20:01

Jak tylko zdobędę pieniądze na gierkę(i zdecyduję się kupić akurat tą, bo na "liście" mam parę innych :wink: ), wtedy zapraszam na "wziuuumowe"rozgrywki :P
"Czekoladka, której człowiek nie chciał zjeść nie liczy się jako czekoladka".
Orzech

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 25 cze 2009, 23:37

Hmm, kupiłem, pograłem chwilę i stwierdziłem że jednak lipa. Bez poprawienia zasad w zasadzie nie da się grać, po poprawieniu zasad połowa kart jest bezużyteczna ;)
Fun jest, ale to nie jest poważna gra, tylko raczej coś wydanego w pośpiechu, bez przemyślenia i z tego co słyszałem - bez zmian sugerowanych przez testerów. W sumie to dziw że Fantasy Flight wydał aż takiego bubelka.
Sprzedałem.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jok » 26 cze 2009, 15:34

Mag blast jest dobra gra dla gimnazjalistow. pracujac w sklepie wlasnie ta gra cieszyla sie najwieksza populaqrnoscia wsrod chlopcow 10-15 lat. Proste zasady, ktore mozna wytlumaczyc w 5 min, chlopcy moga przekazac kolega je rowniez w 5 minut i to sie kreci. Gra promuje i wspollzawodnictwo i sojusze wiec to idealna gra dla takich wlasnie ludzi. ale dla starszych i bardziej wymagajacych to gra faktycznie nie zarewelacyjna. karty sie zapamietuje momentalnie i zarty przestaja smieszyc.
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Powrót do Gry karciane