AT-43

Stwórz własną armię i pole bitwy, wojna rozpoczyna się!

Postprzez Logan » 23 maja 2007, 14:52

Sądzę, że po prostu się rozrastają, naturalna ekspansja i wykorzystują kiepską ostatnio sytuację GW w Europie (GW w ciągu ostatniego tygodnia zamknął kilkadziesiąt sklepów i zwolnił kilkudziesięciu ludzi - wszystko przez odnotowane w tym roku poważne straty).
Zresztą wypuszczenie systemu s-f po fantasy jakim jest Konfrontracja wydawało się oczywiste... ;)
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez KluchA » 24 maja 2007, 08:30

Raczej zajmuje inna dziedzine niz GW. Przecie to planszowka zwykla w zasadzie. Poza tym o GW sie nie martwie. Wyprodukowanie pudelka za 15 funciorow kosztuje ich mniej niz 1 funta... Sa zdziercami strasznymi, a ze mniej kasy teraz zbieraja to raczej efekt skonczenia sie zajawki na Lotr i gorsza sprzedawalnosc tych produktow.
Co do Rakhama, troche sie dziwie, ze taka chale wypuscili, wczesniej byli znani wlasnie z super jakosci i dokladnosci figurek.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Logan » 24 maja 2007, 14:43

Klucho nie wiesz co mówisz, AT-43 to nie jest planszówka, nie wiem skąd ci to przyszło do głowy.
Co do sytuacji GW to wątpie żeby chodziło tylko o figurki do LOTRA, po prostu olali Europę dyktując wysokie ceny i rynek się odwrócił. To się chyba przez parę lat budowało...
Logan

Postprzez KluchA » 25 maja 2007, 13:38

Racja - to nie tylko wynik lotra. Duza zasluge w tym maja firmy, ktore robia zamienniki figurek GW, duzo lepsze, niekiedy tansze. Na przyklad Gamezone, z ktorego chetnie korzystam :D

AT nie widzialem na wlasne oczy, lecz podejrzewam, iz jest to cos na ksztalt Mordheimu, Necromundy, Konfrontacji - tylko przy malej ilosci figurek. Dla mnie to za malo, aby nazwac to systemem bitewnym.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Logan » 25 maja 2007, 15:42

KluchA napisał(a): AT nie widzialem na wlasne oczy, lecz podejrzewam, iz jest to cos na ksztalt Mordheimu, Necromundy, Konfrontacji - tylko przy malej ilosci figurek. Dla mnie to za malo, aby nazwac to systemem bitewnym.

Bitewnym-nie, figurkowym-tak, ale na pewno nie planszowym!

Ja tylko przyglądałem się jednej grze i rzeczywiście zbliżone jest to wyglądem do Mordheima, taki skirmish :)
Logan

Postprzez YoungOlo » 10 cze 2007, 11:50

Po pierwsze witam wszystkich - jako, że jestem tu nowy a to mój pierwszy post.

Po przeczytaniu waszej dyskusji uznałem, że warto by sprostować kilka nieprawdziwych informacji, które się tu zakradły.

AT-43 to figurkowy system bitewny. Zestaw startowy (Operation Damocles box) zawiera 2 oddziały piechoty i 2 pojazdy - po jednym dla każdej z dwóch armii. Modele są plastikowe (plastik piechoty jest trochę gumowy, pojazdy są z typowego plastiku), złożone i pomalowane. Oprócz tego zawiera wszystkie inne rzeczy potrzebne, by zacząć grę od razu po odpakowaniu pudełka: karty referencyjne jednostek, kostki, miarkę, książeczkę z uproszczonymi zasadami (w tym po polsku*) trochę elementów terenu a nawet plakat będący niezłym polem bitwy na początek.
Tak to wygląda:
[img][400:338]http://www.at-43.com/img/viewer/all_grd/damocles_anim_boite.gif[/img]

Modele: Są trzy standardy malowania:
- Modele z Operation Damocles (IMHO najsłabsze, ale wciąż bardzo dobre jak na prepaint; choć są ludzie którym się te właśnie podobają bardziej niż inne)
- Modele z Unit boxów (reszta dostępnych w sprzedaży modeli - moim zdaniem pomalowane ładniej niż te z OD) Przykłady (real photo, moje modele): Steel Troopers, Steel TacArms
- Modele malowane studyjnie - niedostępne w sprzedaży modele poprawione przez malarzy Rackhama - te zwykle widujemy na stronach i w katalogach

Zasady: To nie planszówka, to bitewniak i to bardzo dobry! Wiem co mówię, gram w bitewniaki od 12 lat - ten ma najlepsze zasady jakie widziałem. WFB czy WH40K to mu do pięt nie dorastają. Kilka smaczków:
- naprzemienna aktywacja jednostek (jak w Warzone czy Konfrontacji)
- Punkty Dowodzenia, za które dowódcy - oficerowie - wydają żołnierzom rozkazy (np.: "obserwować okolicę i otworzyć ogień jeśli pojawi się wróg", albo: "kryć się")
- zasięg efektywny broni zależy tylko od celności strzelca (nie ma sztucznego ograniczenia)
- zwycięstwo w grze zależy od wypełnienia misji (np zdobycie i utrzymanie strategicznego punktu na mapie) a nie od wybicia przeciwnika
- wypełnianie celów drugoplanowych (secondary objectives) pozwala w trakcie gry przyzwać posiłki - nowe jednostki!
- system jest skalowalny - co oznacza, że można grać zarówno skirmishe (po kilka-kilkanaście modeli na stronę) jak i pełnowymiarowe bitwy (po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset modeli na stronę).

Na koniec kilka przydatnych linków:
- Na stronie sklepu Mgła.pl możecie przeczytać wprowadzenie do systemu.
- Oficjalnym dystrybutorem jest firma Cytadela.pl, na ich stronie można znaleźć sporo nowości o AT-43.
- Pełne zasady, w postaci pliku PDF można pobrać ze strony producenta, gdzie można też obejrzeć dotychczas wydane figurki.
- Trochę zdjęć z mojej pierwszej bitwy możecie obejrzeć w moim albumie zdjęć

pozdrawiam
YoungOlo

* tylko przy zakupie w Polsce, bo tłumaczenie zrobił polski dystrybutor systemu - Cytadela[/img]
YoungOlo

Postprzez Logan » 10 cze 2007, 13:30

Dzięki za wypowiedź YoungOlo - tak jak mówiłem AT-43 to bardzo fajny system, szczególnie jeżeli chodzi o zasady, które są o niebo lepsze od WH40k - proste, nieskomplikowane, a zarazem dające duże możliwości.
Logan

Postprzez KluchA » 10 cze 2007, 13:45

Hmm, WH40k do wybitnych systemow nie nalezy :P W zasadzie ogranicza sie do wybrania celu, strzelania w odpowiednim momencie.

Jak bede mial chwilke wolnego czasu to sie zapoznam z zasadami, ale jakos czuje ze Battla i tak nie pobije :P
KluchA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry bitewne