Dlaczego interesujecie się fantastyką?

Dyskusje na ogólne tematy związane z szeroko pojętą fantastyką. Jeżeli nie wiesz do jakiego działu przypisać swój temat, umieść go tutaj.

Postprzez Yukirin-Mau » 13 cze 2007, 12:45

Fantastyka? Uwielbiam ją! M.in. dlatego, że rozwija moją wyobraźnie. Dzięki niej mogę przewidywać sytuacje, wymyślać historie,itd,itp. Podsumowując: opłaca się mieć wyobraźnie :)

EDIT:

Zawsze lubiłam czytać, zwłaszcza fantastykę

Scaliłam dwa posty. Wiedźma
Yukirin-Mau

Postprzez vesper » 16 cze 2007, 15:17

czemu fantastyka ... bo jest inna wyrwana z naszego bardzo przewidywalnego i normalnego swiata moze sie tam zdazyc doslownie wszystko :) chcecie smoka bedzie smok a moze rycerza i ognista kule bedzie a moze tylko lewitacja tez da sie zalatwic i to jest wlsanie piekne w fantastyce :) dlatego ja tak kocham :)
vesper

Postprzez K-H » 22 cze 2007, 15:38

Dlaczego interesuję się fantastyką? Oj, ciężko mi stwierdzić kiedy zaczęły mi się podobać różne baśnie i legendy. Odkąd nauczyłam się czytać zaczęłam po to sięgać :) A sama fantastyka, w ścisłym tego słowa znaczeniu... Jest to jeden z niewielu gatunków literatury, który tak wspaniale przenosi do innych światów. Pozwala odetchnąć od teraźniejszego, czasem daje nieźle do myślenia (sc - fi). Fantastyka to gatunek wymagający (czasu, zaangażowania), a ja lubię zadawać sobie trud jeżeli chodzi o czytanie książek.
[img][400:78]http://imagegen.last.fm/K-H/recenttracks/3/K-H.gif[/img]
K-H

Postprzez Adhara » 12 sie 2007, 11:33

U mnie zaczeło sie od tego, że tata opowiadał mi bajki na dobranoc:D Oczywiście były przepełnione s-f i fantasy *sam mi ostatnio zabrał szkicownik i wcisnął ksiażkę Lema* A później sama zaczęłam czytać. Przebrnęłam przez baśnie, legendy itp. Jednak na dobre się to rozkręciło kiedy zaczęłam rysować i potrzebowałam tematu * w wieku 6 lat namalowałam smoka na ścianie u babci <3*
Poza tym można odetchnąć od rzeczywistości i spędzić czas nad czymś ciekawym, pouczającym i rozwijającym wyobraźnie, niż po raz kolejny oglądać Sidła Miłości.
Adhara

Postprzez Altea » 17 gru 2007, 22:09

U mnie zainteresowanie fantastyką jest 'rodzinne'. Mój dziadek się tym interesuje, mój ojciec również. Naturalną koleją rzeczy złożyło się więc, że próbowali mnie od najmłodszych lat tym 'zarazić' i jak widać zrobili to skutecznie^^ Zresztą od ojca przejęłam również miłość do gier komputerowych, zainteresowanie tematem rpg, miłość do gier karcianych i muzyki rockowej:D
"Nie szukam bajki w życiu- bajki są okrutne"
Altea

Postprzez Fraa » 18 gru 2007, 10:42

Adhara, to miałaś nieźle. :lol: U mnie to ja musiałam opowiadać swojemu Tacie bajki na dobranoc. :D Wiecie, ile dziecko musi się napocić, żeby wymyśleć taką historyjkę? :lol: I cóż - były smoki, rycerze, żebracy, wielkie kowadła spadające na głowę znienacka. I szczęśliwe zakończenia. :) Chyba rodzice uznali, że będą kształtować moją wyobraźnię. ;) Czy im to wyszło czy nie - to nie mnie oceniać. ;)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez NINA » 18 gru 2007, 13:33

Fraa i jak sie czujesz/ czułaś w roli opowiadaczki bajek?
NINA

Postprzez Atena » 18 gru 2007, 13:40

vesper napisał(a):czemu fantastyka ... bo jest inna wyrwana z naszego bardzo przewidywalnego i normalnego swiata moze sie tam zdazyc doslownie wszystko :) chcecie smoka bedzie smok a moze rycerza i ognista kule bedzie a moze tylko lewitacja tez da sie zalatwic i to jest wlsanie piekne w fantastyce :) dlatego ja tak kocham :)

Ja zaczęłam się interesować fantastyką dokładnie z tego samego powodu. Tu wszystko jest możliwe, można popuścić wodze wyobraźni. Nie to co w naszym nieznośnie normalnym świecie.
Atena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja