Czy interesujecie się demonologią np. słowiańską ?

Dyskusje na ogólne tematy związane z szeroko pojętą fantastyką. Jeżeli nie wiesz do jakiego działu przypisać swój temat, umieść go tutaj.

Postprzez Jok » 11 sty 2010, 10:29

Fraa czy pozycje przez Ciebie wypisane to te w woluminy w czarnej okladce wydania kieszonkowe? Mam jeszcze jedna pozycje o wierzeniach Slowian godna polecenia ale niestety nie dysponuja ja teraz tak zeby miec ja przed oczami wiec tytul podam kiedy indziej:/
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Fraa » 11 sty 2010, 10:57

Tutaj nie, acz teraz mi przypomniałeś, że pisałam kiedyś opowiadanie w klimatach słowiańskich i tam korzystałam z Moszyńskiego, Brücknera, ale też z jednej z tych czarnych książeczek:

A. Gieysztor - "Mitologia Słowian".

Z tej samej serii są jeszcze inne, acz w domu mam tylko trzy z nich, więc o reszcie nie mogę się wypowiadać...

M. Frankowska - "Mitologia Azteków"
J. Gąssowski - "Mitologia Celtów" (tę mam - dość ogólne, ale na sam początek wystarczy)
M. Jakimowicz-Shah, A. Jakimowicz - "Mitologia ludów Syberii"
A. Krawczuk - "Mitologia starożytnej Italii" (nie miałam z tym do czynienia, ale teraz sobie myślę, że to może być fajny wstęp do wierzeń etruskich)
M. J. Künstler - "Mitologia chińska"
J. Lipińska, M. Marciniak - "Mitologia starożytnego Egiptu"
K. Łyczowska, K. Szarzyńska - "Mitologia Mezopotamii" (to tyż mam, acz trudno mi się wypowiadać, bo to jedyna mitologia mezopotamska, jaką czytałam, więc nie mam porównania)
H. Ogarek-Czoj - "Mitologia Korei"
M. Pietrzykowski - "Mitologia starożytnej Grecji" (szczerze? Jeśli chwycisz za Graves'a, to możesz sobie to darować, niczego Ci to nie wniesie. Mniejsze nawet od Parandowskiego :P )
R. Piwiński - "Mitologia Arabów"
M. Popko - "Mitologia hetyckiej Anatolii"
M. Składankowa - "Mitologia Iranu"
Z. Sokolewicz - "Mitologia Czarnej Afryki"
J. Tubielewicz - "Mitologia Japonii"
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Galathar » 11 sty 2010, 11:18

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=2217

To może się też przyda.

http://www.osun.org/mamuny-pdf.html

W małym stopniu pewnei i to.

Wciąż to jednak nie to o czym myślałem. Jest tego trochę w necie jak pogrzebać. Ale i tka trza sięgnąć do książek.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Poprzednia strona

Powrót do Ogólna dyskusja